środa, 29 czerwca 2016

Łowca czarownic

Po dziesiątkach filmów o łowcach Zombie tym razem miałem okazję zobaczyć Łowcę Czarownic (The Last Witch Hunter USA 2015). Film wyreżyserował Breck Eisner (Zbrodnie umysłu, Opętani, Wybrańcy obcych, serial: Oblicza strachu).

Prawdziwą gwiazdą tego filmu jest Kaulder - ostatni łowca czarownic, walczący w tym fachu i nigdy się nie starzejący Vin Diesel (Babylon A.D., Riddick, Kroniki Roddicka, Pitch Black). To on od setek lat strzeże równowagi sił między ludźmi a czarownicami. W przeszłości zabił Królową czarownic (Julie Engelbrecht), ale ta przeklęła go czyniąc nieśmiertelnym. Miała w tym swój ukryty cel, ale jaki to tego Wam nie napiszę.
Współcześnie akcja dzieje się w Nowym Jorku. Kauldrem opiekuje się kolejny z księży, potomków zakonników, którzy uczestniczyli w wyprawie przeciwko Królowej czarownic - Dolan 36 (Michael CaineBatman, Batman - Początek, Mroczny Rycerz, Mroczny Rycerz powstaje,  Dzień, w którym ziemia stanęła w ogniu, Rój, Ludzkie Dzieci, Interstellar). Jednak w przededniu przejścia na emeryturę ginie, a zastępuje go Dolan 37 (w tej roli znany m.in. z Władcy Pierścieni Elijah Wood - Powrót do Przyszłości 2, Oni, Dzień zagłady, Sin City - miasto grzechu, Maniac, Hobbit - niezwykła podróżCooties). W walce z złymi czarownicami i czarownikami tej dwójce pomoże także będąca czarownicą Chloe (Rose Leslie - Miesiąc miodowy, serial Gra o tron).

Dobre zdjęcia, niezła muzyka, niezłe aktorstwo i efekty specjalne. Do tego mroczny klimat walki świata dobra ze złem. Na pewno warto obejrzeć! Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga