środa, 15 marca 2017

Świetny Pitch Black

Pitch Black to naprawdę bardzo dobry film. Oglądałem go wiele razy i zawsze robił wrażenie, chociaż oczywiście nie tak duże jak za pierwszym razem.

Film Davida Twohy (Ciśnienie, Pitch Black, Ucieczka przez czas, Spotkanie, Kroniki Riddicka, Riddick, Wyspa strachu) powstał w 2000 a więc już 17 lat temu. Do tej pory nie miałem okazji napisać recenzji, ale ostatnio film mogliśmy zobaczyć na TNT więc postanowiłem się zmobilizować.
Twohy jest znany nie tylko jako reżyser, ale przede wszystkim jako scenarzysta (w przypadku Pitch Blacka był i reżyserem i scenarzystą) - napisał scenariusze m.in. do Critters 2, Warlock, Warlock 2, Impostor).
Główną rolę zagrał (podobnie jak w dwóch kolejnych filmach z tego cyklu) Vin Diesel (Babylon A.D., Łowca czarownic).
Wcielił się on w rolę więźnia - zabójcy, przewożonego statkiem kosmicznym, który rozbił się na nieznanej planecie. Okazuje się szybko, że zarówno załoga, pasażerowie jak i więzień będą musieli zjednoczyć siły w walce ze stworami zamieszkującymi planetę. Bardzo szybka akcja, świetne sceny, trochę mi się skojarzył ten film z Obcymi (zwłaszcza częścią 2) - chociaż oczywiście to trochę ryzykowne porównanie bo Aliens to absolutna klasyka kina SF.
Musicie koniecznie zobaczyć!

Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga