środa, 1 marca 2017

Van Helsing czyli walka ludzi z wampirami [serial]

Przez cały serial (13 odcinków) zadawałem sobie pytanie skąd ten tytuł. Odpowiedź (o ile nie przegapiłem jej wcześniej) poznajemy dopiero pod koniec tego naprawdę dobrego serialu.

Akcja serialu Van Helsing (USA, Kanada 2016) toczy się w 2019 (czyli za dwa lata!) - wampiry opanowały ziemię, a pozostali przy życiu ludzie starają się za wszelką cenę przeżyć. Jedni idą na współpracę z wampirami i dają się powoli wysysać, inni tworzą ruch oporu i starają się pokonać wampiry. A i wampiry są podzielone.

Łączy ich jedno - próba pojmania Vanesssy (Kelly Overton - Ring 2, Desperacja, Phantasmagoria - The Movie, Outsource) - tajemniczej kobiety, która pogryziona przez wampiry wróciła do życia i potrafi przywracać człowieczeństwo innym przemienionym.
Źródła jej mocy nie są znane. Vanessa jest pilnowana przez Axela (Jonathan Scarfe - Żmije, Tek War: Tek Lab) żołnierza, który jako jedyny przeżył ze swojego oddziału mającego pilnować bezpieczeństwa kobiety w szpitalu, w którym ją odnaleziono. To zresztą bardzo ciekawa  sytuacja, bo Axel pilnuje w szpitalu będącą w śpiączce Vanessę jednocześnie odżywiając własną krwią przemienioną w wampira lekarkę (Rukiya Bernard - Dzień, w którym zatrzymała się ziemia, Utkwiony, Dom w głębi lasu, Dobra wróżka), która poinformowała wojsko o tym, że kobieta przebywa w jej placówce.
Tymczasem do szpitala dostaje się grupa ludzi, wśród których wyróżniają się Sam (Christopher Heyerdahl saga Zmierzch, Kobieta - Kot, Niewidzialny, Blade - Mroczna Trójca, Kroniki Riddicka, Szpital "Królestwo", Out of Mind: The Stories of H.P. Lovecraft, Symbioza, Nieśmiertelny 3) - głuchoniemy wielkolud oraz jego czarnoskóry przyjaciel Mohamad (Trezzo Mahoro).

Serial ogląda się naprawdę świetnie, nie wiadomo komu można ufać, zastanawiamy się kto jest tajemniczym mordercą ludzi, który swoim ofiarą obcina palce i wreszcie kto przeżyje.

Jest tylko jedno wielkie "ale". Niestety twórcy i tego serialu nie obronili się przed pokusą takiego zakończenia akcji jakby po ostatnim odcinku miałby być jeszcze jeden. Na szczęście wiemy, że w tym roku będzie sezon 2 Van Helsinga.

Serial powstał na podstawie komiksu "Helsing", a w Polsce można go oglądać na Netflixie.


Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga