piątek, 3 marca 2017

Rekinado czyli o rekinach atakujących z tornada

To już klasyka filmów o rekinach. Gdybyście zapytali dziś młodych ludzi o najbardziej znany film o rekinach, nie jestem pewien czy wymieniliby Szczęki czy właśnie Sharknado (USA 2013).

Aż się boję zacząć opisywać ten film. No bo co mam napisać, że nad Stany Zjednoczone nadciągają wyjątkowo silne tornada, w których aż roi się od rekinów? Że rekiny przyniesione przez wodę atakują w centrum Los Angeles? Przecież to Was od razu zniechęci. A ten film ma swój klimat. Są przerysowani do bólu bohaterowie, każdy z nich po przejściach. Każdy z nich ma jakieś porachunki z sobą samym, ale także z innymi, a co najważniejsze z rekinami.


Oto Fin Shepard (Ian Ziering - Rekinado 2, Rekinado 3, Rekinado 4, Lawalantula, Aztecki tyranozaur, Pranie mózgów), kiedyś bardzo dobry surfer, który teraz prowadzi bar na plaży, jego przyjaciel oraz Nova (Cassie Scerbo - Of Light and darkness, Rekinado 3, Agoraphobia, Bestie z Morza Berlinga, My life as a dead girl) - pracownica baru z tajemniczą raną na nodze, a także była żona Fina (Tara Reid - znana przede wszystkim z American Pie, ale także Rekinado 2, Rekinado 3, Rekinado 4, Żmije, Incubus, Alone in the Dark: Wyspa cieni, Kruk 4, Powrót do miasteczka Salem) i ich dzieci.
Po tym jak rekiny zniszczyły knajpę Fina, a tornado skierowało się na Los Angeles nasi bohaterowie uzbrojeni w różne narzędzia postanowili zgładzić rekiny. A walka nie była równa. Rekinów było tysiące i nadlatywały z powietrza. Na szczęście celne strzały z broni długiej i krótkiej, a także np. piły mechaniczne dawały radę. Jednak trup ścielił się gęsto i nie wszyscy przeżyli.

Najlepsza była finałowa scena gdy Fin widząc nadlatującego gigantycznego rekina wskoczył w jego pysk z wielką uruchomioną piłą mechaniczną i rżnął rekina w środku jego ciała, aż ostatecznie gdy ten zdechł wyrżnął sobie drogę na zewnątrz. I uratował... a zobaczcie sami kogo uratował 8-)

Film wyreżyserował Anthony C. Ferrante (Nieuleczalny strach, Dom z kości,  Rekinado 2, Rekinado 3, Rekinado 4,Hansel and Gretel), a scenariusz napisał Thunder Levin ((Rekinado 4, Rekinado 2: drugie ugryzienie, Rekinado 3, Atlantic Rim, Ziemska Apokalipsa, Mutant Vampire Zombie form the 'Hood!, 2176, Ostatnia misja USS Iowa).

Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga