czwartek, 16 marca 2017

Slasher czyli surowa kara za grzechy [serial]

Sam tytuł tego serialu jest jednoznaczny. Skoro Slasher to możemy się spodziewać tylko jednego - krwawej jatki. I miłośnicy "rzeźni" nie będą rozczarowani.

Główną bohaterką serialu jest młoda kobieta Sarah (Katie McGrath (Przygody Merlina, Dracula, Jurassic World). Jej rodzice zostali ponad 20 lat temu zamordowani przez Kata - bo tak prasa nazwała zabójcę. Teraz Sarah wraz ze swoim mężem - dziennikarzem Dylanem (Brandon Jay McLaren -  (Hybryda, Bestia z głębin, Droga do piekła, Three Inches, Blizna, Umrzeć przed świtem, Porąbani, Wyspa Harpera ) wraca do rodzinnej miejscowości i zamieszkuje w domu rodziców.
Wraz z przyjazdem małżeństwa Bennettów do miasteczka wraca Kat - a raczej jego naśladowca.
Zaczyna zabijać osoby, które popełniają ciężkie grzechy.

Tematem interesuje się Dylan, który o kolejnych zabójstwach powiązanych z jego żoną pisz w lokalnych gazetach. Temat szybko trafia do ogólnopolskich mediów.
Tymczasem Sarah szybko trafia do siedzącego w więzieniu mordercy jej rodziców. Co ciekawe Kat mordując w halloween matkę kobiety rozcina jej brzuch wyciągając na świat (tym specyficznym cesarskim cięciem) właśnie Sarę. A to nie jedyna łącząca ich więź... Kobieta szuka u niego pomocy - chce się dowiedzieć kto zabija...
W miasteczku tymczasem mieszka dawny przyjaciel Sary, obecnie policjant Cam (Steve Byers -  Pamięć absolutna, Immortals, Dom śmierci, Telefon przyszłości, Left for Dead, Carrie). I tu znowu niespodzianka - jego ojciec - obecnie pastor Henry (Rob Stewart - Magnetyczne tornado, Pożarci, Killjoys) - przeżył przed laty atak Kata. Był przyjacielem rodziców Sary, ale feralnego dnia zabójca wypuścił go z domu swoich ofiar. Jest jeszcze przełożony Cama - komendant policji Iain Vaughn (Dean McDermott - Sekta 3). Każdy z nich ma jakiś sekret. Czy mroczny?

Serial razi wieloma naiwnościami, ale ma swój klimat. 8 odcinków szybko się kończy, a my po zakończeniu ostatniego zastanawiamy się czy będzie sezon drugi.

Reżyserem serialu jest Craig David Wallace (Todd and the book of pure evil), a scenariusz napisał Aaron Martin (Killjoys).
Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga