niedziela, 9 czerwca 2019

Carol Anne po raz trzeci na celowniku Poltergeista

Duch 3 (Poltergeist 3 USA 1988) kończy trylogię o przygodach małej Carol Anne, która stała się ofiarą złowrogich duchów, które chciały przeciągnąć ją na stronę ciemności. Po świetnej pierwszej części (CZYTAJ RECENZJĘ), o wiele słabszej drugiej (CZYTAJ RECENZJĘ) nadszedł czas na ostatnią część. Następna zresztą by nie została nakręcona bo grająca dziewczynkę (Heather O'RourkePoltergeist, Poltergeist 2, Terror in the Aisles) zmarła w wieku 12 lat. 

Tym razem Carol Anne mieszka w wielkim wieżowcu, którym zarządza jej wujek Bruce Gardner (Tom Skerritt - Obcy - 8. pasażer Nastromo, Zamieć, Kontakt, Dr Jekyll i Pan Hyde, Mamut, Fala śmierci, Upadłe anioły, Koniec świata, Po wstrząsie, Upiór w Camusie, Martwa strefa, Diabelski deszcz) w Chicago.
Została tam wysłana po wydarzeniach z drugiej części filmu, gdy znowu rodzina Freelingów musiała się zmagać ze złymi mocami atakującymi ją w nawiedzonym domu w Cuesta Verde, do którego się przenieśli gdy stracili swoje cztery ściany. Dziewczynką opiekują się wujek i ciocia Patricia (Nancy Allen - Carrie, Robocop 1-3, Dzieci kukurydzy 6, Dziwni najeźdźcy) mieszkający wraz z kilkunastoletnią córką Donną (Lara Flynn Boyle - Hansel i Gretel: Usmażeni, Facecie w czerni 2). Pewnego dnia jednak spokój kończy się. Kane (tym razem w tej roli Nathan Davis (Kwiaty na poddaszu) odnajduje Carol Anne. Wszystko za sprawą doktora Seatona (Richard Fire), psychiatry, który nie wierzy dziewczynce, twierdząc, że wszystkie zdarzenia z duchami sama wymyśliła, a swoje otoczenie poddaje zbiorowej hipnozie. W ten sposób pomaga Kane'owi odnaleźć dziewczynkę... Mężczyzna zaczyna pojawiać się w lustrach, a w wieżowcu zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Najpierw pęka ściana przy windach od parteru do ostatniego piętra, później zaczyna się robić bardzo zimno... Zło nadchodzi, A Carol Anne boi się o tym powiedzieć rodzinie...
Znowu na pomoc rusza Tangina (Zelda Runinstein - Poltergeist, Poltergeist 2, Udręka, Wishcraft, Koniec świata).

Film wyreżyserował Gary Sherman (Linia śmierci, Martwy i pogrzebany, Mysteorius Two,  Pod gruzami, Mordercze wizje, serial: Poltergeist: The Legacy), który napisał też scenariusz z Stevem Feke'm (Dark Shadows, Władca zwierząt).
Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga