czwartek, 6 czerwca 2019

Poltergeist wraca po Carol Anne

Pierwsza część Poltergeista (CZYTAJ RECENZJĘ) była absolutnie kultowa, niestety kontynuacje jej nie dorównywały. Pamiętam duże rozczarowanie, gdy pierwszy raz zobaczyłem Ducha 2: Druga strona (Poltergeist 2: The Other Side USA 1986).

Po wydarzeniach z pierwszej części rodzina Freelingów przenosi się do matki Diany (JoBeth Williams - Poltergeist, Dziecko w mroku, Nazajutrz, Zagrożony gatunek). Niestety okazuje się, że także tam nie są bezpieczni. Carol Anne (Heather O'RourkePoltergeist, Poltergeist 3, Terror in the Aisles) zostaje odnaleziona przez ducha Kane (Julian Beck), przywódcy sekty religijnej, która obawiając się końca świata schowała się pod ziemią i tam wszyscy jej członkowie zmarli.
I znowu ktoś chce by dziewczynka zaprowadziła go do światła! Rodzina Freelingów znowu jest zagrożona a na ratunek rusza indiański szaman Taylor (Will Sampson - Orka - wieloryb zabójca) i Tangina (Zelda Runinstein - Poltergeist, Poltergeist 3, Udręka, Wishcraft, Koniec świata)...

Niestety obejrzany po latach Poltereist 2 także rozczarowuje. Reżyser Brian Gibson nie poradził sobie z sukcesem pierwszej części. Niestety nie miał żadnego doświadczenia w horrorze, co nie pomogło. Ale ma ten film w sobie trochę takiego mroku, który może się spodobać. Mocne wrażenie robi szczególnie demoniczny uśmiech Kane. Jeżeli jeszcze nie oglądaliście, to możecie sobie spokojnie odpuścić. Z drugiej strony nie wyobrażam sobie fana Poltergeista, który nie ogląda kontynuacji 8-)

Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga