niedziela, 16 września 2012

Batman odchodzi na emeryturę? Wkracza Robin

Najnowszy Batman (Mroczny Rycerz powstaje - Dark Knight Rises 2012) jest znakomity. Wciska w fotel i nie daje na chwilę odetchnąć. Nie odczuwa się, że ten film trwa prawie trzy godziny!

O tym filmie chyba już napisano wszystko, jednym się podoba, innym nie. Jedni twierdzą, że przewidywalny, ale chyba nikt nie oczekuje od takiej superprodukcji, że będzie zaskakiwać od początku do końca. Mnie w każdy razie film wydaje się genialny. Oczywiści jak na gatunek, o którym mówimy.
W filmie pojawia się jeden ciekawy wątek, zwłaszcza teraz gdy kryzys ekonomiczny, dotyka coraz więcej państw. Biedni zaczynają atakować bogatych, wywlekają ich z ich domów, tworzą społeczne sądy i policję. Czy to nie jest pewnego rodzaju ostrzeżeniem dla bogatych?


Reżyserem filmu jest Christopher Nolan (Incepcja, Batman - początek, Mroczny Rycerz,  Prestiż), który napisał scenariusz wspólnie z Jonathanem Nolanem (Mroczny Rycerz, Prestiż).
A w filmie występują pierwszoligowi aktorzy m.in.:
Christian Bale (Mroczny Rycerz, Batman - początek, Terminator 4, Władcy ognia, Mechanik)
Gary Oldman  (Mroczny Rycerz, Batman - początek, Księga Ocalenia, Nienarodzony, Drakula, Piąty  Element, Zagubieni w kosmosie, Beat The Devil, Dziewczyna w czerwonej pelerynie)
Tom Hardy (Star Trek X, Minotaur, Totalna zagłada, Sucker Punch, Incepcja)
Joseph Gordon-Levitt (Hallowen - 20 lat później, Incepcja)
Anne Hathaway (Ocaleni)
Morgan Freeman (Skazani na Shawshank, Siedem, Epidemia, Dzień zagłady, Łowca Snów, Batman - Początek, Mroczny Rycerz)
Michael Caine (Batman - Początek, Mroczny Rycerz, Dzień, w którym ziemia stanęła w ogniu, Rój, Ludzkie Dzieci)
Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga