sobota, 7 stycznia 2012

Świetna Geneza Planety Małp

Trzeba przyznać, że ten film (Rise of the Planet of the Apes 2011) robi niesamowite wrażenie. I mimo, że to fikcyjna opowieść to powinien być ostrzeżeniem dla ludzi!

Film opowiada o naukowcach z San Francisco, którzy prowadzą eksperymenty na szympansach. Szukają lekarstwa na Alzheimera. Jeden z nich bierze małego szympansa do domu, jego matka przed śmiercią dostała dawkę lekarstwa, która wydawałoby się zaczęła działać. Szympans, nazwany Cezarem, jest piekielnie inteligentny, jednak pewnego dnia, kiedy staje w obronie ojca naukowca, trafia do schroniska dla małp. Tam szympansa wychowanego wśród ludzi czeka szkoła życia - walka o życie!
Sceny eksperymentów na małpach są naprawdę poruszające, a same szympansy wydają się bardziej ludzkie niż ludzie. Niesamowita jest scena gdy nasz szympansi bohater przemawia. Aż ciary przechodzą!

Poruszają też sceny gdy ludzie znęcają się nad małpami. Ich bezsensowne okrucieństwo przeraża.
Ten film  to także przesłanie dla zwolenników eksperymentów na zwierzętach - nie wszystko to co jest sprawdzone i działa na zwierzęta jest dobre dla ludzi.

Film reżyseruje Rupert Wyatt, a scenariusz napisali Amanda Silver (Ręka nad kołyską, Oko za oko, Relikt) i Rick Jaffa (Relikt, Oko za oko). W filmie grają m.in.:
James Franco (Spider-Man, Spider-Man 2, Kult, Spider-Man 3, Skowyt, Green Hornet)
Freida Pinto (Immortals: Bogowie i herosi)
John Litghow (Nazajutrz, Strefa Mroku, 2010: Odyseja kosmiczna)
Brian Cox (Braveheart, Rob Roy, Troja, The Ring, X-Men 2, Red Eye, Upiorna noc Halloween)
Tom Felton (Zniknięcie, cykl Harry Pottera, 13HRS
Ty Olsson (Obcy kontra Predator 2, Aligator - Lake Placid, Walentynki, Łowca Snów, X-Men 2, Kroniki Riddicka, Elektra, Upadłe Anioły, Dzień, w którym zatrzymała się ziemia, 2012, Saga "Zmierzch", Monstrum, Lodowa Groza)


Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga