piątek, 6 stycznia 2012

Porąbani - naprawdę porąbany film!

Nie ma jak parodie horrorów, raz są głupie, raz głupsze, a innym razem nie da się ich oglądać. Porąbanych (Tucker & Dale vs Evil, USA, Kanada 2010) ogląda się natomiast całkiem sympatycznie!

Zaczyna się jak tysiące horrorów. Młodzi ludzie wybierają się na wycieczkę na prowincję. Na stacji benzynowej spotykają podejrzanych typków. To Tucker (Alan Tudyk - Ja, robot, Serenity, Transformers 3) i Dale (Tyler Labine - Sabrina, nastoletnia czarownica, Generation X, Canadian Zombie, Geneza Planety Małp). Wyglądają podejrzanie, ale tak naprawdę mają dobre serce i jadą remontować wymarzony domek letniskowy. Jednak w lesie spotykają się z młodymi wycieczkowiczami - ci biorą ich za zabójców, Tucker i Dale chcą pomóc jednej z dziewczyn, która straciła przytomność skacząc do wody.
Jednak jej przyjaciele myślą, że kobieta została porwana - ruszają jej na pomoc.
Jednak dosyć niefortunnie - giną jeden za drugim - jeden nadziewa się na gałąź, inny wskakuje do rozdrabniarki drewna jeszcze inny sam strzela sobie w głowę. Trup ściele się gęsto...

Za bardzo nie ma się co rozpisywać na temat tego filmu, ot produkcja dla tych co się chcą odmóżdżyć i zrelaksować absurdalnym filmem. Parę razy nawet można się uśmiechnąć.

Film wyreżyserował Eli Craig (grał w Furii 2 i kosmicznych Kowbojach), który scenariusz napisał wraz z Morganem Jurgensonem. W filmie grają m.in.:
Christie Lang (Straszny film 4, Bestia z głębin)
Jesse Moss (Zdjęcia Ginger, Ocalony, Oszukać przeznaczenie 3, Nieproszeni goście, Merlin i Księga bestii, Garden of Evil, Śmiercionośny robot)
Philip Granger (Śmiertelne wizje, Antygatunek)
Katrina Bowden (Piranha 3DD, The Shortcut)


Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga