wtorek, 23 stycznia 2018

Bright: człowiek i ork walczą o przyszłość świata

Naprawdę dobry prezent zrobił nam Netflix przed świętami. Gdyby jeszcze końcówka filmu (Bright USA 2017) była inna to film był uznał za niezwykle udany!

Dwaj policjanci - człowiek i ork zdani są na wspólną służbę. Scott Ward (w tej roli mój ulubiony aktor Will Smith - Faceci w czerni 1-3, Dzień niepodległości, Bardzo dziki zachód, Ja, robot, Jestem legendą, Hancock, 1000 lat po ziemi, Colossus, Hancock 2, Legion samobójców) musi służyć z wykluczonym ze swojej rasy orkiem Nickiem Jakoby (Joel Edgerton - Coś, Exodus: Bogowie i królowie, To przychodzi po zmroku, Zabójczy szept, Gwiezdne wojny 3: Zemsta Sithów, Gwiezdne wojny 2: atak klonów, Midnight Special). Musi, bo nie chce.
Scott zresztą nie jest zadowolony ze swojego życia, nie jest zadowolony z pracy, ale chce dosłużyć do emerytury. Nie podobają mu się jego sąsiedzi, którzy utrudniają sprzedanie domu).
A życie Scotta nie jest też łatwe, bo i nie jest łatwe życie w świecie pełnym elfów, wróżek, orków i ludzi. Zwłaszcza jak się jest policjantem. Niektórzy twierdzą, że ten świat to nawiązanie do podziałów rasowych w naszym świecie, nienawiści i niechęci do tego, co "inne".
A podczas pewnego nocnego dyżuru okazuje się, że losy świata mogą się znaleźć w jego ręku. W jego i jego partnera orka. Natrafiają, bowiem na ślad młodej elficy Tikki (Lucy Fry - 22.11.63, Duchy kanionu, Akademia wampirów, Wolf Creek), na którą poluje Leilah (Noomi Rapace - (Millenium, Sherlock Holms: Gra Cieni, Prometeusz, Siedem sióstr, Obcy: przymierze).

Ogląda się z przyjemnością niemal do samego końca, jest klimat, są niezłe efekty, fabuła wciąga, ale później następuje koniec. I jest klops. Psuje całe wcześniejsze wrażenie. Ale przed nami część druga, pożyjemy, zobaczymy, co twórcy z niej wyciągną.

I jeszcze tytułem uzupełnienia film wyreżyserował David Ayer (Legion samobójców), a scenariusz napisał  Max Landis (The Death and Return of Superman, Kobieta Jeleń, Kronika, Victor Frankenstein). Polecam wam szczególnie jego Kobietę - Jelenia - jedną z części Mistrzów Horroru 8-)


Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga