niedziela, 20 sierpnia 2017

Przeznaczony do przeżycia. Kiefer Sutherland wraca do akcji [szkoda, że nie jako Jack Bauer]

Kolejny bardzo dobry serial z Netflix. Tym razem nie jest to ani SF ani horror, ale wciągająca sensacja. Na pewno zainteresuje fanów serialu 24 godziny.

Przyznam się szczerze, że 24 godziny to jeden z moich ulubionych serialów, które widziałem naprawdę bardzo wiele razy. A wszystkie sezony mam w domu (oczywiście na oryginalnych dvd). Niestety producenci 24 h zrezygnowali z Kiefera grającego Jacka Bauera, a raczej Sutherland zrezygnował z gry w tym serialu. I 24 godziny przestały być tym czym były wcześniej. Ale na szczęście dowiedziałem się od Przyjaciółki (dzięki Sylwia Jurgiel), że na Netflix pojawił się serial Designated Survivor (USA 2016) z Kieferem Sutherlandem (Lustra, Złodziej życia, Flatliners, Mroczne miasto)  w głównej roli!


Oglądałem i cały czas myślałem o 24 h. A to jednak zupełnie inny film. Nie każdy wie, że po wyborach władz USA wybierane są dwie osoby jako Designated Survivor. Mają One objąć władzę gdyby prezydent, wiceprezydent i cały rząd USA niespodziewanie zginął. Wydaje się to niemożliwe. A jednak w tym filmie podczas wystąpienia w Kapitolu giną niemal wszyscy. Prezydentem zostaje więc Tom Kirkman (Kiefer Sutherland) - fachowiec, który przez przypadek trafił do rządu, kompletnie nie nadający się do rządzenia krajem. A jednak musi przeciwstawić się wielu swoim rzekomym sprzymierzeńcom, rozpoznać, kto jest przyjacielem i wrogiem, a przede wszystkim przeciwstawić się terrorystom.


Drugi sezon serialu rozpocznie się we wrześniu 2017

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Doskonały warto obejrzeć

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga