czwartek, 11 sierpnia 2016

Nicolas Cage przekracza Wrota zaświatów

Nie wiem dlaczego polski dystrybutor postanowił nadać taki tytuł temu filmowi (Kanada 2015). Angielski oryginał Pay The Ghost bardziej pasuje do treści filmu niż Wrota zaświatów. No ale to nie jest najważniejsze...

Film ten nie wyróżnia się niczym spośród setek innych horrorów o dzieciach, które został porwane na drugą stronę, a ich rodzice starają się  by wróciły. Niemiecki reżyser Uli Edel (Mgły Avalonu, Przedsionek piekła, seriale Miasteczko Twin Peaks i Opowieści z Krypty) oraz scenarzysta  Dan Kay (Ofiara spełniona) skorzystali ze szkockiej przypowieści o zamordowanej niegdyś kobiecie, która mści się za spalenie żywcem jej dzieci. Mieszkańców przeklina i co roku porywa w Halloween trójkę dzieci.


Tym razem porwała Charliego (Jack Fulton -  serial 22.11.63), któremu na ratunek rusza jego ojciec Mike. W tej roli zagrał człowiek jednej miny - Nicolas Cage (Pocałunek wampira, Kult, Next, Zapowiedź, Polowanie na czarownice, Uczeń czarnoksiężnika, Piekielna zemsta, Kick-Ass, Ghost Rider, Ghost Rider 2, Czasy ostateczne: pozostawieni), aktor, którego kiedyś uwielbiałem, a teraz muszę przyznać coraz bardziej mnie irytuje. Dodatkowo syna szuka jego matka (Sarah Wayne Callies - jedna z bohaterek serialów Walking Dead, Prisone Break, Colony, Epicentrum, Po tamtej stronie drzwi, Zabójczy szept) która początkowo nie wierzyła, że chłopiec usiłuje skontaktować się z ojcem. Szukają, szukają, szukają, aż w końcu... Chyba sami wiecie jak się skończy 8-)


Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga