niedziela, 8 maja 2011

Zagubiona przyszłość. Kolejny film o końcu świata

Kolejny film o końcu świata. Niektórzy mówią, że to już w 2012 roku. Może nie warto kupować mieszkania... ?

Zagubiona przyszłość (The Lost Future - USA, RPA, Niemcy 2010) nie jest horrorem, ale nie szkodzi to chyba temu by napisać parę zdań na jego temat na tym blogu. Zwłaszcza, że jest wart polecenie. Nooo, może z wyjątkiem końcówki, bo ta jest wyjątkowo debilna. Ale cóż... Nie pierwsza to żenująca końcówka i nie ostatnia.
Film opowiada o upadku naszej cywilizacji. Ludzie postanawiają przywrócić do życia wymarłe zwierzęta, m.in. mamuty, przy okazji uwalniają śmiertelną zarazę, która powoduje, że ludzie martwi wracają do życia jako zombi. Uratować ich tylko może złoty pył. Ale do tego ma dostęp tylko jedna osoba, przywódca jednego z plemion, który ukradł proszek jego twórcy.
Syn wynalazcy rusza więc na tajemniczą wyspę by odzyskać pył potrzebny jego plemieniu zaatakowanemu przez potwory oraz przepis do stworzenia kolejnych dawek. Szybko zyskuje kompanów w tej groźnej podróży. Brzmi bardzo naiwnie, ale ogląda się z przyjemnością. Noo, do momentu końcówki, bo ta psuje wszystko...
I aż czuję wstyd, że ktoś coś tak naiwnego i żenującego mógł stworzyć.
Reżyserem filmu jest Mikael Salomon ( miniserial Upadłe Anioły, nowa wersja Miasteczka Salem, Ocalony, Po wstrząsie), a scenariusz napisali: Bev Doyle i Richard Kurti.
Udało się im zebrać całkiem niezłą obsadę:
Sean Bean - Władca Pierścieni, Wyspa, Życie za śmierć, Silent Hill, Autostopowicz, Death Race 2, Czarna śmierć
Annabelle Wallis - Miasto widmo
Corey Sevier - Transplant, Przynęty 1, 2, Dom strachu,
Eleanor Tomlinson - Styria, Iluzjonista, The Spider
Hannah Tointon - The Children, 
Danny Keogh - Maglownica, Od zmierzchu do świtu 3, Project Shadowchaser 2, Bestie z morza powracają, Żołnierze kosmosu 3,


Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga