poniedziałek, 2 maja 2011

Wirus wampiryzmu atakuje USA

Wampiry atakują. W Stanach Zjednoczonych ląduje samolot, w którym znajdują się martwi ludzie. Pasażerowie i załoga jednak wraca do życia!

Znany meksykański reżyser, scenarzysta i producent Guillermo Del Toro (Mutant, Kręgosłup diabła, Blade II, Hellboy, Hellboy 2, Labirynt Fauna) i pisarz Chuck Hogan (laureat nagrody im. Hammetta za "Miasto złodziei") firmują wydaną w 2010 roku przez Naszą Księgarnię książkę "Wirus" (The Strain). To pierwsza część trylogii o wampirach, które zagrażają światu (ciekawe kiedy ukażą się kolejne części)!
Na lotnisku JFK w Nowym Jorku ląduje samolot. Chwile po lądowaniu załoga milknie. Nie ma z nią żadnego kontaktu. Wysłani na miejsce specjaliści od zagrożeń biologicznych odkrywają, że w samolocie nikt nie żyje. Nie wiadomo dlaczego zmarli. Nie wiadomo skąd na pokładzie maszyny wzięła się wielka trumna. Nikt jeszcze nie wie, że Stany Zjednoczone zaatakuje wampirza zaraza, a kilku śmiałków stanie do walki z wirusem, który może zniszczyć ziemię!

Trzeba przyznać, że czyta się świetnie i będzie z tego dobry film. Nie bez powodu książkę firmuje m.in. Del Toro. Ekranizacji można się spodziewać też dlatego, że ostatnio filmy i książki o wampirach idą jak świeże bułeczki. Każdy chce na nich zarobić. A zyskują na tym miłośnicy horrorów, chociaż tak naprawdę większość produkcji adresowanych jest do młodego odbiorcy. Ale nie ma co wybrzydzać. Przecież tego chcieliśmy, my miłośnicy horrorów - mody na ten gatunek!

Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga