poniedziałek, 10 marca 2008

Horrorowe premiery marca

Ten miesiące nie jest zbyt obfity w horrory w polskich kinach. Po "Mgle" , która weszłą do kin w piątek zapowiadają się nam właściciwie jeszcze tylko dwa filmy - amerykańska i azjatycka wersja "Oka". Obie wejdą do kin pod koniec miesiąca. Swoją drogą to dobry pomysł by obie wersje można było obejrzeć w jednym czasie i porównać. Ja film braci Pang widziałem na Festiwalu Horrorów i pamiętam, że zrobił na mnie wówczas duże wrażenie. Bardzo jestem więc ciekaw amerykańskiego odpowiednika.

Za to za granicą już 14 marca pojawi się w kinach zapowiadający się bardzo ciekawie "Doomsday" Neila Marshalla - twórcy "Dog Soldiers" i świetnego "Zejścia" , o którym pisałem nie tak dawno. To kolejny film o zagładzie spowodowanej przez śmiertelny wirus. Tego samego dnia premiera "Funny Games U.S." z Naomi Watts i Timem Rooth. Rodzina w domku nad jeziorem jest terroryzowana przez tajemniczego psychopatę. Motyw znany ale jakże smakowity 8-)

I jeszcze premiery dvd w Polsce.
6 marca wyszedł film "Witajcie w dżungli" o wyprawie w niedostępną dżunglę na Nowej Gwinei.
7 marca "Inwazja" - kolejny film o tajemniczej epidemii, ale z Nicole Kidman, więc napewno warto zobaczyć 8-)
od 17 marca będzie można oglądać "Oprawcę" - film o psychopatycznym szefie ochronyw hipermarkecie i czwartą część Piły (dla tych co się nie załapali na kinowy seans)
Od 17 marca na dvd także "Spirala życia i śmierci" - opowieść o młodym Amerykanie , który codziennie umiera i odradza się w ciałach coraz to różnych ludzi...
27 marca wchodzi do kin Beowulf - epicka opowieść o dzielnym wikingu

Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga