wtorek, 11 marca 2008

Nowy polski horror tuż tuż !

Filmu „Pora mroku” (tu zwiastun) nie widziałem, ale jego producenci zachwalają więc skorzystałem z materiałów prasowych aby napisać Wam czego można się spodziewać. Bo premiera już 18 kwietnia.

Horrory w Polsce kręci się tak rzadko, że warto na pewno o każdym wspomnieć. Nawet gdybym się uparł to zbyt wielu sobie nie przypominam. Oczywiście: Wilczyca, Powrót Wilczycy, Lubię nietoperze czy ewentualnie Klątwa Doliny Węży (dwa z wymienionych filmów można będzie zobaczyć na niecodziennym maratonie we wrocławskim Multikinie).

Treść wg materiału prasowego:
„Czwórka przyjaciół, dwie dziewczyny i dwóch chłopaków, ruszają do opuszczonej fabryki na Dolnym Śląsku, gdzie rok wcześniej zaginął Adam, brat jednej z uczestniczek wyprawy - Joanny. Jednocześnie, do pobliskiego szpitala psychiatrycznego w charakterze asystentów trafia „trudna młodzież” z poprawczaka. Wśród skierowanych znajduje się Karolina. Dziewczyna dość szybko zaprzyjaźnia się z Zolo, młodym hakerem i jednym z pacjentów zakładu. Wkrótce wszyscy oni staną się świadkami (a może nawet więcej) przerażających eksperymentów przeprowadzanych na terenie fabryki….”.

Twórcy i aktorzy:
Reżyser to operator, Grzegorz Kuczeriszka, autor zdjęć do m.in. „Kiler”, Skazany na bluesa”, „Ławeczka”, „Pieniądze to nie wszystko”, „Egoiści”, „Pożegnanie jesieni” i "Oficera". Fabułę filmu napisał Dominik W. Rettinger, współautor scenariusza do pierwszego w Polsce serialu political-fiction "Ekipa".
Grają m.in. Jakub Wieczorkowski, Agnieszka Maciąg, Natalia Rybicka, Kuba Wesołowski, Karolina Gorczyca, Paweł Tomaszewski.

Zdjęcia kręcono w ubiegłym roku na Ziemi Kłodzkiej, w Warszawie, Niemodlinie i Buenos Aires.

Subiektywna recenzja filmu już po tym jak go obejrzę 8-)

Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga