środa, 6 maja 2009

Nieproszeni goście - kolejny niezły horror w kinach

Zwiastun Nieproszonych gości robi naprawdę duże wrażenie. Sam film już mniejsze, ale ogląda się go z zaciekawieniem do samego końca.

Film opowiada o Annie - młodej dziewczynie (Emily Browning znana m.in. z filmów Gdy zapada zmrok i Statek widmo), która po tragicznej śmierci chorej matki trafia do szpitala psychiatrycznego. Po 10 miesiącach kuracji wraca do domu. Wraz z siostrą (Arielle Kebbel znana z filmów Zapach śmierci czy Klątwa 2) zaczynają podejrzewać, że ich matkę zabiła jej opiekunka, a teraz partnerka ojca. Dziewczyny szukają dowodów, że jest ona zabójczynią. Tymczasem Anna zaczynają pojawiać się zmory - matki i tajemniczych dzieci...
To film naprawdę ze świetnym klimatem. W pewnym momencie zauważyłem, że zaczynam czuć ciarki nie ze względu na to, co akurat się w filmie dzieje, ale na myśl co się zaraz wydarzy. 
 
To jedna z bardziej udanych przeróbek azjatyckiego horroru na rynek amerykański. Oryginał (Opowieść o dwóch siostrach) ukazał się w 2003 roku w Korei Południowej. Film jest pełnometrażowym debiutem braci Guard.

The Uninvited USA 2009
87 min.
reżyseria: Charles Guard, Thomas Guard
scenariusz: Craig Rosenberg, Carlo Bernard
obsada: Emily Browning, Arielle Kebbel, David Strathairn, Elizabeth Banks, John Prowse, Jesse Moss


1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Zgadzam się w zupełności. To jeden z lepszych horrorów jakie ostatnio obejrzałam... Fabuła tak niesamowicie wciąga jak mało, który film. Co do nastroju to poperam, że jest świetny (w jednym momencie o mało serce mi nie wyskoczyło). Swietna rola i gra Elizabeth Banks. A zakończenie... no cóż jak dla mnie pełne zaskoczenie:) W ogóle nie widzę żadnych minusów w tym filmie - od początku do końca trzyma w napięciu i nie pozwala się nudzic:) Byłabym ogromnie wdzięczna Amerykanom za więcej takich horrorów:) Buffy

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga