niedziela, 31 maja 2009

Kołyska strachu

To naprawdę niesamowity film i robiący wielkie wrażenie. Kołyska opowiada o trójce ludzi, którzy muszą walczyć ze swoimi koszmarami.

Małżeństwo Julie i Frank kupują dom gdzieś w ustronnym miejscu, z dala od ludzi. Kobieta cierpi na depresję poporodową. Zanim urodziła dziecko dwa razy poroniła. Boi się nawet dotknąć swojego synka. Wszystkie obowiązki spadają na jej męża, który dodatkowo chce napisać książkę. Nie ma jednak na to czasu. Sytuację pogarsza burza, zawalone drzewo tarasuje jedyną drogę do miasta.
Ponieważ Frank przestaje sobie radzić z wychowaniem dziecka o pomoc prosi Helen - sąsiadkę, starszą kobietę, która zachowuje się bardzo dziwnie. Ostatecznie zwierza mu się ona, że była w dzieciństwie świadkiem pochowania swojego żywego brata, o którym ojciec myślał, że już nie żyje. Jak się okazuje także jej matka wiele razy poroniła. Tymczasem Frank zaczyna się dziwnie zachowywać, słyszy w lesie płacz dziecka, wybiera się na bezsensowne nocne wycieczki, wpada w paranoję, że coś grozi jego dziecku...

Film jest bardzo mroczny, większość scen toczy się w nocy, w mrocznym lesie. To powoduje, że wytwarza się niesamowity klimat, robi się nam coraz duszniej. Nie ma w tym filmie żadnej dosłowności, nie widzimy żadnych zjaw, twórca filmu zdaje się na naszą wyobraźnię. A ta podpowiada coraz koszmarniejsze rozwiązania. Zresztą jak niemal wszystkie filmy, w których główną rolę odgrywają dzieci, robi wielkie wrażenie. Polecam szczególnie fanom 6 Zmysłu.

The Cradle Kanada 2007
107 min.
reżyseria: Tim Brown
scenariusz: Tim Brown, Paul Nelson,
obsada: Lukas Haas, Emily Hampshire, Amanda Smith, Libby Adams, Trevor Bain, Elisa Madelline MarksBrak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga