środa, 13 stycznia 2016

Musarañas: uważaj gdzie trafisz bo możesz skończyć bez nogi

Kontynuuję oglądanie filmów, które profil Facebookowy Horrrorshow - jarają mnie horrory uznał za najlepsze w 2015. Tym razem zobaczyłem film z miejsca 3 (Shrews Nest Hiszpania 2014).

Tak naprawdę to ten film nie jest horrorem. Chyba, że uznamy, że to, że główna bohaterka - cierpiąca na agorafobię Montse (Macarena Gomez - Apartament, Dagon, Verbo, Merry Little Christmas, Wredne jędze) widząca swojego zmarłego ojca widzi ducha, a nie jest po prostu chora. Montse mieszka ze swoją siostrą. Ich matka rzekomo zmarła podczas porodu. Nie może wychodzić z domu, bo panicznie się boi. Widzi ducha swojego ojca. Pewnego dnia Montse słyszy łomot na korytarzu. Kiedy otwiera drzwi widzi leżącego przy schodach mężczyznę. Zabiera go do domu i... zakochuje się w nim. Boi się, że podobne uczuciem darzy mężczyznę jej siostra.
A ranny mężczyzna, któremu Montse wmawia, że odwiedził go lekarz, może stracić nogę...

Film hiszpańskich  reżyserów i scenarzystów: Juanfera Andresa i Sofi Cuenca robi wrażenie więc na pewno warto go zobaczyć nawet jeżeli nie jest to horror. Dodatkowo duże wrażenie robi wątek religijny.

Zresztą spróbujcie zobaczyć ten film sami!


Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga