piątek, 12 lutego 2016

The Boy czyli strzeż się porcelanowego dziecka w starym domostwie

To muszę od razu napisać - The Boy (USA 2016) to mało straszny horror. Chociaż ma potencjał - ponuro wyglądające domostwo na odludziu, gdzie dzieje się akcja oraz demoniczna lalka, którą starsi państwo traktują najwyraźniej jako swoje dziecko.

Ale zacznijmy od początku. Młoda Amerykanka Greta (Lauren Cohan - znana m.in. z piątego sezonu Walking Dead, Death Race 2), uciekająca przed swoją przeszłością, przyjeżdża na Wysypy Brytyjskie aby opiekować się dzieckiem. Ze zdumieniem zauważa, że państwo Heelshire (Jim Norton - Spider-Man, Harry Potter, Eklipsa, Wspomnienia niewidzialnego człowieka; Diana Hardcastle) przedstawiają jej nie prawdziwe dziecko, ale lalkę, którą traktują jak swojego syna. Każą się nim troskliwie opiekować i przekazują szczegółową instrukcję co kiedy trzeba robić.
Grecie sytuację wyjaśnia miejscowy sklepikarz Malcolm (Rupert Evans - Hellboy, The Canal), który dowozi zakupy do domostwa. On wyjaśnia, że syn właścicieli zginął w pożarze, a po jego śmierci w domu pojawiła się lalka... Greta szybko odkrywa, że lekceważenie zaleceń względem lalki może się bardzo źle skończyć...

Horrorowisko na Facebooku

Prawda, że da się z tego zrobić fajny, nastrojowy horror? A może i taki był, tylko, że para głośno gadająca obok, jedząca głośno kobieta z drugiej strony i wycieczka Azjatów z przodu nieco zakłócała odbiór....

Horrorowisko na Twitterze

Film wyreżyserował William Brent Bell (Stay Alive, Demony, Zwierz), a scenariusz napisał debiutant Stacey Menear.Oglądaj nasz program telewizyjny - codziennie piszemy o horrorach, filmach katastroficznych i science fiction!

Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga