wtorek, 2 lutego 2016

Exeter czyli nie igraj z duchami uwięzionymi w opuszczonym gmaszysku

Kiedy widzisz dom, w którym kilkadziesiąt lat wcześniej "leczono" chore psychicznie dzieci, z których część (po eksperymentach?) umierała w niewyjaśnionych okolicznościach - powinieneś wiedzieć, wejście do tego gmaszyska może się bardzo źle skończyć. Nie pomagasz więc znajomemu księdzu w sprzątaniu, a znajomych, którzy chcą tam urządzić imprezę mówisz stanowcze nie!

To tak jakby się samemu sobie zakładało sznur na szyję. No ale nie wiedzą tego bohaterowie filmu Exeter (USA 2015) w reżyserii Marcusa Nispela (Conan Barbarzyńca, Teksańska masakra piłą mechaniczną, Piątek 13, Tropiciel, Frankenstein). Może nie chciał im pomóc scenarzystka Kirsten McCallion (Piła mechaniczna 3D).


Co ciekawe film jest znany pod trzema tytułami: Exeter, Backmask i The Asylum.

Tak więc po mocno zakrapianej alkoholem i narkotykami imprezie w opuszczonym zakładzie psychiatrycznym pozostaje grupka młodych ludzi. A jak są młodzi ludzie to wiadomo krew się będzie lała strumieniami. Przy tym nie zabraknie wątków humorystycznych. Mamy więc i gore i opowieść o duchach w opuszczonym domu, ale także opętanie. Dla każdego coś miłego!

Spojrzyjmy na głównych bohaterów:
Patrick (Kelly Blatz - Bal Maturalny, Miasto śmierci, Śmiertelna wyliczanka) - to on pomaga w oczyszczaniu byłego zakładu psychiatrycznego
Ksiądz Conway (Stephen Lang - Projekt X, Adwokat diabła, Detoks, Avatar, Conan Barbarzyńca) - to on nadzoruje prace w budynku i prawdopodobnie wie co się kryje za murami
Rory (Michael Ormsby) - brat Patricka. Zostanie opętany jako pierwszy
No i przyjaciele Patricka:
- Brad (Brett Dier - Grace: opętanie, Atak meteorytów, Burza stulecia, Goblin, Ghost storm)
- Reign (Brittany Curran - Księga strachu)
- Amber (Gage Golightly  - Teen Wolf)
- Drew (Nick Nordella
- Brian (Nick Nicotera - Ukąszeni, Supergator)

I wszyscy, wydaje się skazani na śmierć... Ktoś przeżyje?!


 

Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga