czwartek, 8 marca 2018

Duma i uprzedzenie. I jeszcze Zombie!

"Duma i uprzedzenie, i Zombie" (Pride and Prejudice and Zombies USA, Wielka Brytania 2016)  powstało na podstawie filmu oraz książki "Duma i uprzedzenie" brytyjskiej pisarki Jane Austen. Tylko, że twórcy dodali jeszcze do tego Zombie. Tak jak było modne kilka - kilkanaście lat temu. Do powieści, które przeszły do klasyki światowej literatury, dodawano elementy nadprzyrodzone - np. właśnie Zombie.

Reżyserem i scenarzystą filmu jest Burr Steers. To właściwie romans osadzony w realiach świata, który musi sobie radzić z plagą zombie. Siostry Bennett - Elizabeth (Lily James - Gniew Tytanów) i Jane (Bella Heathcote - Mroczne cienie, Wyścig z czasem, Akolici) przeżywają swoje miłosne perypetie walcząc jednocześnie z nieumarłymi. Brytyjscy żołnierze zamiast walczyć z wrogami Anglii z Francji muszą walczyć z Zombie.
Ogląda się z pewnym rozbawieniem. Ale chyba reżyser nie bardzo wiedział do kogo chce trafić ze swoim filmem - do miłośników romansów - wątpię czy spodobał się im pomysł z Zombie czy też do maniaków horrorów. Ci z kolei chyba nie bardzo się odnajdą w tym romansie grozy. Eksperyment więc chyba nie bardzo się udał. Ale chwała tym, którzy zdecydowali się na taką próbę.


Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga