sobota, 17 marca 2018

Strzeż się Drogi do piekła

Trzeba przyznać, że to całkiem niezły horror. Co prawda zrażał mnie przez jakiś czas tytuł, ale jak się już przemogłem to nie żałowałem. Drogę do piekła (Borderland Meksyk, USA 2007) możecie spokojnie włączyć i obejrzeć. Chociaż oczywiście nie oczekujcie sensacji.

Trzech młodych mężczyzn postanawia pojechać zabawić się do Meksyku. Są zmęczeni egzaminami i myślą tylko o zabawie. Nie wiedzą, że taka wyprawa może zakończyć się bardzo, ale to bardzo źle. W mieście, które wybrali - Manzinicie - działa bowiem gang narkotykowy, który w swojej działalności wykorzystuje praktyki satanistyczne. Jeden z nich znika pierwszej nocy, a jego przyjaciele, z pomocą poznanych na miejscu młodych kobiet, postanawiają go odnaleźć.

Mogą liczyć na pomoc byłego policjanta, którego partner został zabity przez satanistów, a on sam został okaleczony. Od tego czasu pozostali policjanci wolą mafiozów - satanistów nie zauważać...

Film ogląda się nieco inaczej kiedy uświadomicie sobie, że to opowieść oparta na faktach. 

Film wyreżyserował kompletnie mi nieznany Zev Berman, któremu scenariusz pomagał pisać Eric Poppen (Monolit, Żołnierze zagłady, Clock Tower). W filmie możemy zobaczyć m.in. Humberto Busto (Równolegle, Sobowtóry, Seres: Genesis).

 

Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga