niedziela, 31 marca 2013

Iron Man walczy ze złem po raz drugi!

Iron Man 2 (USA 2010) to oczywiście nie jest horror. Typowe komiksowe SF z USA. Ale ogląda się z dużą przyjemnością.

Jak to w komiksach bywa bohater o nadprzyrodzonych zdolnościach broni dobrych przez złymi. W tym przypadku dobry to Iron Man - na co dzień biznesmen Tony Stark (Robert Downey Jr. - Gothika, Przez ciemne zwierciadło, Incerdible Hulk, Avengers 3D). Wyposażony w magiczny kombinezon, jak sam mówi, "sprywatyzował światowy pokój". Nie wie jednak, że gdzieś daleko w Rosji nad śmiercionośnym kombinezonem pracuje Ivan Vanko (Mickey Rourke - Zamroczenie, Harry Angel, Zabójcze karaluchy, Sin City - miasto grzechu, Immortals - bogowie i herosi) nienawidzący go syn byłego współpracownika jego ojca. Reszty możecie się domyślić sami. Spektakularne widowisko wciąga do końca. A w kinie pewnie oglądało się jeszcze lepiej! Oczywiście trzeba pamiętać, że to film dla dzieciaków!

Reżyserem filmu jest Jon Favreau (Zathura - Kosmiczna przygoda, Iron Man 1, Kowboje i kosmici), a scenariusz napisał Justin Theroux.
W filmie możemy grają także m.in:
Don Cheadle (Człowiek Meteor, Wulkan, Misja na Marsa, Iron Man 3)
Scarlett Johannson (Atak pająków, Wyspa, Spirit - Duch Miasta, Avengers 3D)
Gwyneth Paltrow (Siedem, Sky Kapitan i świat jutra, Avengers 3D, Iron Man 1, 3, Epidemia strachu)
Sam Rockwell (Mordercze klowny z kosmosu, Dom klowna, Kosmiczna załoga, Zielona Mila, Autostopem przez galaktykę, Moon, Iron Man, Obcy i kosmici)
Samuel L. Jackson (1408, Jumper, Egzorcysta III, Park Jurajski, Kula, Błękitna głębia, Niezniszczalny, Gwiezdne wojny I-III, Węże w samolocie, Spirit - Duch Miasta, Iron Man, Capitan America, Thor, Arena, Avengers 3D)
Clark Gregg (A.I. Sztuczna Inteligencja, Krwawe święta, Kiedy dzwoni nieznajomy, Iron Man, Thor, Avengers 3D)

Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga