środa, 3 kwietnia 2013

Niepokojąca Kronika

Pewnie wielu powie, że Kronika (Chronicle USA, Wielka Brytania 2012) to wyjątkowo naiwny film, ale we mnie wywołał niepokój. Dlatego polecam, ale jak Wam się nie spodoba nie miejcie pretensji...

Film wyreżyserował Josh Trank (Shadow of the Collosus), a scenariusz napisał Max Landis (The Death and Return of Superman, Kobieta Jeleń). W dziwnych okolicznościach obdarzyli oni trzech swoich bohaterów - młodych mężczyzn nadprzyrodzonymi umiejętnościami. Podczas jakiejś imprezy wchodzą do jakiejś dziury i tam coś odkrywają. A następnego dnia okazuje się, że mogą przesuwać myślami przedmioty, a  nawet latać. Swoje przygody rejestrują na kamery. I właśnie z perspektywy amatorskich kamer mamy okazję oglądać ten film.

Jak to w takich filmach bywa szybko okazuje się, że największy niedojda z nich - Andrew (Dane DeHaan) postanawia wykorzystać swoje moce w zły sposób. Bardzo zły.
A jego przyjaciele - Matt  (Alex Russell - W szczękach rekina 3D, Intruz, Carrie) i Steve (Michael B. Jordan)-  starają się mu przeszkodzić.
Naiwny scenariusz, niezłe efekty specjalne i to przyciągające mnie poczucie niepokoju. Sam nie wiem. Oceńcie to sami i napiszcie czy mieliście też coś takiego...


Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga