poniedziałek, 11 marca 2013

Mroczne Silent Hill powraca by czynić Apokalipsę!

Pamiętam, że pierwsze Silent Hill oglądałem w kinie z zapartym tchem. A później oglądałem jeszcze kilka razy! I za każdym razem przechodziły ciary!

Nic więc dziwnego, że na kontynuację bardzo czekałem. Co ciekawe Silent Hill: Apokalipsa (Silent Hill: Revelation USA 2012) wyszła dopiero po 6 latach! I niestety nie było to to na co czekałem. Oczywiście nie jest źle - twórcom filmu udało się zachować klimat pierwszej części. Ale może dlatego zrobiła ona na mnie mniejsze wrażenie bo widziałem ją w domu, a nie w kinie? A może dlatego, że efekty komputerowe nie robią już żadnego wrażenia? Fabuły nie będę zdradzał, ale oczywiście akcja dzieje się w Silent Hill.

Reżyserem i scenarzystą filmu jest Michael J. Bassett (Dolina cieni, Salomon Kane: pogromca zła), a grają m.in.:
Adelaide Clemens (X-Men Geneza: Wolverine, Wampir, No One Lives)

Kit Harington (Gra o tron)
Carrie-Anne Moss (Na skrzyżowaniu światów, Matrix, Matrix Rewolucja, Matrix Reaktywacja, Czerwona planeta, Niepokój)
Sean Bean (Trylogia Władca pierścieni, Equilibrium, Troja, Plan lotu, Wyspa, Wyścig śmierci 2, Czarna śmierć, Królewna Śnieżka, Zagubiona przyszłość)
Radha Mitchell (Pitch Black, Silent Hill, Surogaci, Opętani)
Malcolm McDowell (Księga ocalenia, Doomsday, Mechaniczna pomarańcza, Podróż w czasie, Ludzie- koty, Klasa 1999, Księżyc 44, Cyborg 3, Star Trek 7, Wojownik gwiazdy noc, Dotyk śmierci, Ocalić przyszłość, Island of the dead, Eksperyment, Podpalaczka 2, Pakt z diabłem, Koszmar, Halloween, Halloween 2, Zombex, Suing The Devil, Eksperyment filadelfijski, Silent Night)
Martin Donovan (Mroźny wiatr, Udręczeni, Prawo do śmierci, Alfabetyczny morderca)
Deborah Kara Unger (Szepty w mroku, Nieśmiertelny 3, Głosy, Zamurowani, Silent Hill)
Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga