poniedziałek, 22 października 2018

Mroczne lato. Ostrzeżenie dla stalkerów

Jeden z wielu filmów, które nadaje codziennie telewizja. Ale jakoś mnie korciło żeby nagrać i obejrzeć produkcję "Mroczne lato" (Dark Summer USA 2015) emitowaną w Sci-Fi Universal. I warto było. Nawet trochę się bałem. 

Młody mężczyzna Daniel (Keir Gilchrist - Martwa cisza, Coś za mną chodzi, Tales of Halloween) zostaje skazany na areszt domowy i zakaz korzystania z komputerów za stalkowanie, między innymi za włamywanie się na konta komputerowe, koleżanki szkolnej Mony Wilson (Grace Phipps -  Postrach nocy, W kręgu nienawiści, Tales of Halloween). Dziewczyna pewnego dnia, kiedy Daniel włącza przemycony mu przez przyjaciół komputer, łączy się z nim na skype i popełnia samobójstwo. Następnego dnia dom Daniela i sam młody mężczyzna stają się obiektem ataku nadprzyrodzonych sił.


Trzeba przyznać, że pomysł był całkiem niezły, wykonanie też przyzwoite. I tak powstał film, który z przyjemnością można obejrzeć. Zwłaszcza, że dotyczy tak ważnego problemu jakim jest stalking i przemoc w internecie. Tylko ostrzeżenie - za dużo akcji w tym filmie nie ma, sporo scen niepotrzebnych lub niepotrzebnie wydłużonych, ale mnie to zbytnio nie przeszkadzało.


Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga