środa, 25 lutego 2009

Głębia czyli co kryje się pod dnem oceanu

Książka Lincolna Childa "Głębia" to typowa pozycja do przeczytania w pociągu czy w kolejce na poczcie. Czyta się szybko, miło i można przerwać w dowolnej chwili by się zdrzemnąć, otworzyć sobie piwo czy odebrać list.

Lincolna Childa zapewne znacie przede wszystkim z jego książki (napisanej w duecie z Douglasem Prestonem) "Relikt". Została ona szybko sfilmowana przez Petera Hyamsa. Ale wróćmy do napisanej już samodzielnie "Głębi". Powieść opowiada o amerykańskich naukowcach i wojskowych, którzy poszukują nieopodal Grenlandii nadajnika, który emituje sygnał spod... dna oceanu.
Oczywiście wszystko to dzieje się w tajemnicy, a dla zasłony dymnej rozpuszczane są plotki, iż natrafiono na ruiny Atlantydy. Do podziemnej stacji badawczej trafia lekarz Peter Crane. Ma wyjaśnić tajemnicze zachorowania personelu. Szybko okazuje się, że tajemnicze są nie tylko choroby, ale i akty sabotażu. Nasz dzielny naukowiec, który szkołę przetrwania przeszedł niegdyś na łodzi podwodnej, wpada na trop tajemnicy. Wie już, że prawda jest naprawdę przerażająca, a niebezpieczeństwo grozi nie tylko podwodnej bazie, ale i Ziemi. Co ukryli na naszej planecie Kosmici? Przeczytajcie, zapewne znajdziecie tę pozycję w księgarni z tanią książką 8-).

DEEP STORM Child Lincoln
wydawnictwo ALBATROS
wydanie 2008 r.
ISBN: 978-83-7359-715-0
Tłumaczenie: Amsterdamski Piotr
Format: 12.5x19.5cm, 416 stron
Oprawa: Miękka

1 komentarz:

Unknown pisze...

Dobrze napisana książka. To naprawdę talent napisać książkę zgrabnie, ciekawie i tak aby mózg komuś się nie przegrzał przy czytaniu. Nie sztuka pisać skomplikowanie. Książka stylem bardzo bliska Crichtonowi, wręcz ogromny potencjał na film. Bardzo lubię podobną atmosferę i plenery, pobudzają wyobraźnię. Całość lepsza niż w przypadku Reliktu czy Relikwiarza.

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga