poniedziałek, 10 kwietnia 2017

Rekinado 2 czyli drugie ugryzienie

Rekinado (Sharknado 2: The Second One) powraca i to w formie naprawdę dorównującej Rekinado 1, o którym pisałem ponad miesiąc temu. Tym razem (jeszcze silniejsze) tornado, a nawet tornada z morderczymi rekinami atakuje Nowy Jork. Aż się boję co będzie w trzeciej, a później w czwartej części. A ich obejrzenia na pewno sobie nie odmówię 8-).

Znowu naszym bohaterem jest Fin Shepard (Ian Ziering - Rekinado, Rekinado 3, Rekinado 4, Lawalantula, Aztecki tyranozaur, Pranie mózgów, Rekinado 5) i jego była żona April (Tara Reid - znana przede wszystkim z American Pie, ale także Rekinado, Rekinado 3, Rekinado 4, Sharknado 5, Żmije, Incubus, Alone in the Dark: Wyspa cieni, Kruk 4, Powrót do miasteczka Salem).
Lecą do Nowego Jorku gdzie Fin ma się spotkać ze swoją siostrą.
Z kolei jego była żona ma spotkanie autorskie bo napisała książkę o tym jak przetrwać Rekinado.
Fin już w samolocie widzi latające rekiny, ale początkowo wydaje mu się, że ma zwidy. Sytuacja jednak staje się dramatyczna, gdy jeden z latających potworów rozbija szybę kabiny i pożera pilotów. Oczywiście stery przejmuje nasz bohater! April jednak, która niemal wyleciała z samolotu traci dłoń pożartą przez jednego z rekinów. Dramatycznie, prawda? A to dopiero początek.
Później już jest tylko szybciej, ostrzej i oczywiście baaardzo krwawo. Nad Nowy Jork nadciąga najpierw jedno, później drugie, a na końcu jeszcze trzecie rekinado. Wszystko to relacjonuje lokalna telewizja i jej "pogodynka" Matt Lauer, który z coraz większym przerażeniem opowiada ludziom co może się zdarzyć.
Fin musi uratować swoją siostrę, jej męża i dzieci oraz znajomych, w tym dawną przyjaciółkę Skye (Vivica A. Fox - Dzień niepodległości: odrodzenie, Batman i Robin,Wstrząsy, Dzień niepodległości), która liczy na nowy związek z Shepardem.Skye śmiało więc staje do walki z rekinami razem z Finem. Zresztą kto nie staje. Wszyscy chwytają co mają pod ręką i ruszają na bój pod dowództwem Sheparda. A zagrożenie jest jeszcze większe niż w pierwszej części. Ofiarą rekinów padnie m.in. Statua Wolności...
Mnie szczególnie spodobała się rola nowojorskiego taksówkarza, który przypomina mi tu Roberta de Niro z Taksówkarza. Tyle, że ze 40 lat później. Bena, bo tak na imię ma kierowca, zagrał Judd Hirsch (znany m.in. z filmów: Dzień niepodległości, Dzień niepodległości: odrodzenie, The Halloween That Almost Wasn't).
Oczywiście nie brakuje w tym filmie ekstremalnych scen, powtarza się historia z przecięciem rekina przez Fina od środka, jednak mnie najbardziej obrzydziła jedna z ostatnich scen, gdy ściąga zalany krwią pierścionek z odgryzionej kobiecej ręki i oświadcza się swojej byłej żonie...
Film wyreżyserował Anthony C. Ferrante (Nieuleczalny strach, Dom z kościRekinado, Rekinado 3, Rekinado 4, Sharknado 5, Hansel and Gretel), a scenariusz napisał Thunder Levin ((Rekinado 4, Rekinado, Rekinado 3, Atlantic Rim, Ziemska Apokalipsa, Mutant Vampire Zombie form the 'Hood!, 2176, Ostatnia misja USS Iowa).Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga