poniedziałek, 24 kwietnia 2017

Iron Fist. Serial o silnej pięści dla pasjonatów Marvela

Tytuł trochę kpiący, ale serial naprawdę podobał mi się. Gdybym miał jakoś szczególnie uzasadnić - byłoby mi trudno. No bo co jest pasjonującego w opowieści o mistrzu wschodnich sztuk walki korzystającym z nadprzyrodzonych mocy.

Te nadprzyrodzone moce to właśnie tytułowa Iron Fist. A tytułowym bohaterem jest właśnie Iron Fist - czyli Danny Rand (Finn Jones - Gra o tron, Droga bez powrotu 5, Śpiąca królewna: wyprawa). Młody mężczyzna, który wiele lat temu miał zginąć w Himalajach w katastrofie lotniczej z rodzicami - twórcami potęgi koncernu Rand, wraca niespodziewanie do Nowego Jorku.
Chce odzyskać swoją firmę i zniszczyć tajemniczy związek przestępczy, który przeniósł się z Azji do USA i wykorzystuje jego firmę m.in. do rozprowadzania narkotyków.

Danny ma problem - przybywa zupełnie z innego świata i trudno mu zrozumieć realia rządzące wielką multikorporacją, którą zarządzają dzieci wspólnika jego ojca - Joy Mechum (Jessica Struoup  - Bal Maturalny, Krwiożercze wampiry, Pozostawiona w ciemności, Wzgórza mają oczy 2) i Ward Meachum (Tom Pelphrey). Ich ojciec Harold (David Wenham - Van Helsing, 300, 300: początek imperium, Władca Pierścieni - powrót króla, Władca pierścieni: dwie wieże, Mroczne miasto) oficjalnie nie żyje - oficjalnie, bo tak naprawdę przeżywa swoje kolejne śmierci. O tym, że żyje wie niewiele osób, m.in. jego syn, którego wykorzystuje do swoich ciemnych interesów.
Danny odzyskuje część swojego majątku, ale nie jest w stanie wpisać się w ramy korporacji. Dodatkowo cały czas chce stanąć do walki z przestępcami. Ma mu w tym pomóc nauczycielka sztuk walki Colleen Wing (Jessica Henwick - Gwiezdne wojny: przebudzenie mocy, Gra o Tron, Defenders, Spirit Warriors).

Muszę przyznać, że ogląda się z ciekawością do końca. Nie interesują mnie zbytnio opinie krytyków więc nie czytałem wcześniej recenzji - może i dobrze. Bo nie są dobre...   
 
Iron Fist jest jednym z seriali Netflixa (obok Daredevil, Luke Cage i Jessica Jones) które mają się połączyć w serialu Defenders.  Pierwszy sezon Iron Fist liczy 13 odcinków.


Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga