środa, 18 maja 2016

Nauczyciele kontra uczniowie Zombie

Lubię obejrzeć czasami takie filmy jak Cooties (Szkolna zaraza USA 2014). Horrory komedie pozwalają odstresować się i oderwać od poważnych problemów. I taki jest właśnie film debiutujących reżyserów: Jonathana Milotta i Cary Munion.

O scenarzystach, a przynajmniej o jednym wiemy już natomiast więcej. Leigh Whannell jest znany m.in. z filmów: Piła I - III, Dead Silence, Naznaczony, Naznaczony 2, Naznaczony 3, Naznaczony: Ostatni Klucz. Ian Brennan natomiast nie jest znany w świecie miłośników filmów grozy. 

 
Głównym bohaterem jest Clint (w tej roli znany wszystkim z Władcy Pierścieni Elijah Wood, ale znany także filmów: Powrót do Przyszłości 2, Oni, Dzień zagłady, Sin City - miasto grzechu, Maniac, Hobbit - niezwykła podróżŁowca czarownic) - nauczyciel na zastępstwie, który próbuje napisać książkę, a dokładniej horror.
Kiedy przychodzi na lekcje do swojej dawnej szkoły nie spodziewa się, że życie napisze prawdziwy scenariusz do jego książki.
Uczniowie szkoły zarażają się jakimś świństwem od zjadanych porcji kurczaka. Zamieniają się w Zombie i atakują wszystko, co żywe. Szybko ich celem stają się także nauczyciele.
Uczniakom - Zombie stawiają czoła pedagodzy na czele z Clintem, jego dawną sympatią oraz nauczyciel - nowy chłopak dziewczyny.

Trzeba przyznać, że krew leje się strumieniami, co wrażliwszych ostrzegam przed scenami przemocy wobec dzieci. Ale to wszystko jest okraszone tak dużą dawką humoru, że zbytnio sceny przemocy - w tej bądź, co bądź komedii - nie rażą.

Film spodoba się szczególnie fanom produkcji typu Zombieland.
Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga