poniedziałek, 30 maja 2016

Pułapka na turystów czyli strzeż się manekinów

Lubię czasami obejrzeć horror sprzed lat. Mam wtedy okazję zobaczyć jak kręciło się filmy kiedy nie było takich efektów specjalnych jak dzisiaj. 

Dlatego też sięgnąłem po film "Pułapka na turystów" (Tourist Trap USA 1979) w reżyserii Dawida Schmoellera (Władca lalek, Katakumby, Krwawy nałóg, Przybysz znikąd, Kraina piekieł), któremu scenariusz pomagał pisać J. Larry Carroll (seriale: Ghostbusters, Nowe przygody He-Mana, Przygody Braci Mario, Kosmiczny posterunek, Gwiezdne wrota).

Film opowiada o grupie młodych ludzi, którzy wybierają się na wycieczkę. Jak to w takich filmach bywa dochodzi do wypadku - muszę zmienić oponę w samochodzie, trafiają na wyglądającą na opuszczoną stację benzynową, a później do zadziwiającego muzeum lalek (manekinów?).
Oprowadza ich po nim właściciel -  pan Slausen (Chuck Connors - Zielona pożywka, Wirus, Werewolf, Koszmarne polowanie). Szybko okazuje się, że manekiny (lalki?) żyją własnym życiem, a może są przez kogoś kierowane? I dodatkowo stanowią śmiertelne zagrożenie!

I dalej jest tak jak możecie się spodziewać. Trup zaczyna się ścielić gęstwo...

O dziwo - ogląda się całkiem nieźle. Trzeba tylko pamiętać, że to film z 1979!


Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga