wtorek, 16 listopada 2010

Pociąg Upiorów mknie przez Stany Zjednoczone

Pociąg Upiorów to pierwsza książka Bentleya Little, która wpadła mi w ręce. Okazała się całkiem niezła i kolejne czekają już w kolejce na czytanie.

Bentley Little zrobił karierę po tym jak w 1990 roku odkrył go Stephen King. Podczas swojego wypadku w 1999 roku mistrz grozy miał przy sobie książkę tego autora. Little jest laureatem nagrody Brama Stokera i ma na koncie kilkanaście powieści i ponad 100 opowiadań. Jedno z nich zostało zekranizowane.
Pociąg upiorów (The Burning) został napisany w 2006 roku, a w Polsce ukazał się nakładem Amberu w 2009 roku. Opowiada o pociągu widmo, który mknie przez USA wioząc zamordowanych przez Amerykanów Chińczyków. Większość z nich została zamordowana w latach 1868-69 po zakończeniu budowy linii kolejowej. Trzeba przyznać, że autorowi udało się wciągnąć mnie w stworzony przez siebie klimat grozy i chociaż opis brzmi nieco naiwnie to naprawdę książkę czyta się z dużą ciekawością i lekkim dreszczykiem niemal do ostatniej strony.

Wydawnictwo Amber
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 8/2009
Liczba stron: 272
Format: 150x210 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 9788324134526

4 komentarze:

Anna Plich (Buffy1977) pisze...

Pinio, ta książka jest świetna! Także zaczęłam swoją przygodę z tym autorem i pomijając tę pozycję miałam jeszcze okazję przeczytać "Dominium" - książka równie dobra, jak "Pociąg Upiorów" tylko ma więcej wątków erotycznych. Oczywiście gorąco namawiam Cię do przeczytania "Dominium" - masz moje słowo, że nie pożałujesz:) Pozdrawiam!

pinio pisze...

Czeka w kolejce do czytania. Dziękuję 8-) i pozdrawiam!

pinio pisze...

Czeka w kolejce do czytania. Dziękuję 8-) i pozdrawiam!

Anonimowy pisze...

Uwielbiam czytac jego ksiązki, wszędzie z nią chodzę. Polecam Instynkt śmierci :) Moim zdaniem Najlpsza :) Pozdrawiam!

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga