niedziela, 5 lipca 2009

Księga Strachu 2

Ze zbiorami opowiadań jest jak jest. Jedne są lepsze inne gorsze. "Księga Strachu 2" nie odbiega od tego schematu (tu czytaj o pierwszym tomie opowiadań).

Także i tu opowiadania są bardzo nierówne. Najlepsze zdecydowanie mojego ulubionego polskiego pisarza Eugeniusza Dębskiego "A szczyt, normalnie, rozpieprzony!". Opowiada o Polakach, którzy wybrali się na egzotyczną wyprawę do Afryki. Dla dwojga z nich to podróż poślubna. Świetnie napisane opowiadanie z dużym poczuciem humoru.
Drugie w kolejności to opowiadanie "Nie trać waszmość głowy!" Jacka L. Komunda. Horrory, których akcja toczy się kilkaset lat temu są coraz popularniejsze (w poprzednim tomie opowiadania Jacka Piekary (tu jego blog) i Krzysztofa Piskarskiego, ale przede wszystkim "Bestia" Marka Świerczka) Niezła jest też "Ulica" Anny Brzezińskiej, "Cmentarzysko potworów" Anny Kańtoch, "Przebudzenie" Mariusza Kaszyńskiego, "Sto dziewięćdziesiąt zapałek" Krzysztofa Kochańskiego i "Miasto grobów. Uwertura" Wita Szostaka, nawiązująca do śmierci Jana Pawła II.

Cieszy, że coraz więcej Polaków pisze horrory. Oby jeszcze więcej, "pełnometrażowych" powieści!

ISBN: 978-83-89595-40-9
Liczba stron: 488
Wymiary: 160×240 mm
Okładka: miękka
Ilustracja na okładce: Jakub Jabłoński
Ilustracje wewnętrzne: Jakub Jabłoński
Data i miejsce wydania: Warszawa, 26 listopada 2007 r.

Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga