środa, 23 kwietnia 2014

Druga seria Walking Dead

Druga seria naprawdę nie jest gorsza, od pierwszej, o której pisałem w listopadzie 2011. Tym razem mamy aż 13 odcinków czyli ponad dwa razy więcej!


Druga seria Walking Dead (USA 2011) rozpoczyna się w momencie zakończenia pierwszej serii. Nasi bohaterowie, którzy wędrują po świecie opanowanym przez Zombie (nie wiemy dlaczego Martwi powstali), uciekają z ośrodka, w którym bezskutecznie pracowano do ostatniej chwili nad szczepionką, która miała uratować świat. Ostatni ocalały naukowiec postanawia popełnić samobójstwo i zniszczyć budynek.
Nasi bohaterowie dowodzeni przez szeryfa Ricka Grimesa (Andrew Lincoln) ruszają więc w poszukiwaniu innego schronienia trafiają na farmę. Tam zatrzymują się na kilka tygodni.

 Za ekranizację kultowego komiksu Roberta Kirkmana wziął się świetny fachowiec Frank Darabont (całą listę twórców znajdziecie tutaj), znany z filmów: Skazani na Shawshank i Zielona Mila, Mgła, Majestic, Pogrzebani żywcem, Farenheit 451). Wciągająca akcja, dobrze zbudowane postacie, naprawdę ten serial bardzo wciąga. Nic więc dziwnego, że po zakończeniu drugiej serii zabrałem się za trzecią!
Obsada:
Andrew Lincoln (serial Życie po życiu)
Jon Bernthal (seriale: Bez śladu, CSI, Prawo i bezprawie, Wzór, Pacyfik)
Sarah Wayne Callies (Zabójczy szept)
Laurie Holden (Mgła, Silent Hill, Majestic, Fantastyczna Czwórka, seriale: Z Archiwum X, Poltergeist)
Chandler Riggs 
Steven Yeun (Law nad Order: LA)
Jeffrey DeMunn (Świąteczne zło, Autostopowicz, Plazma, Nawiedzeni, Skazani na Shawshank, Z Archiwum X, Zielona Mila, Mgła, Inkarnacja)
Emma Bell  (Topór 2, Oszukać przeznaczenie 5, Frozen, Dollhouse, Supernatural, Zaklinacz dusz)
Melissa McBride (Oddział bio 1, Mgła)Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga