piątek, 18 marca 2011

Kroniki żywych trupów

Diary of the Dead (USA 2007) to naprawdę dobry film. W obecnych czasach gdyby Zombie ruszyły przeciwko żywym zapewne internet zapełniłby się filmami pokazującymi wydarzenia na całym świecie.

Diary of the Dead wyreżyserował (i napisał scenariusz) George A. Romero - znany chyba wszystkim miłośnikom horrorów, m.in. z filmów: Noc żywych trup, Świt żywych trupów, Dzień żywych trupów, Creepshow 2, Opowieści z ciemnej strony, Ziemia żywych trupów. Jak więc widzicie pierwsza filmów liga grozy. Temu człowiekowi kiedyś miłośnicy horrorów będą stawiać pomniki, no ale na to to pewnie jeszcze poczekamy 8-)


Do filmu zatrudnił m.in. aktorów:
Joshua Close znany m.in. z Egzorcyzmów Emily Rose, Morderczej zarazy, Dnia, w którym zatrzymała się ziemia,
Michelle Morgan: Survival of the dead, Ognisty przybysz
Shawn Roberts: X-men, Krwawe anioły, Ziemia żywych trupów, Opętanie - powrót do domu, Left for dead, Zew krwi, Jumper, Mroczne niebo, Resident Evil: afterlife,
Tatiana Maslany - Zdjęcia Ginger II, Opętanie - powrót do domu, Posłańcy,

Film opowiada o studentach, którzy kręcą swój zaliczeniowy film. Ma to być opowieść o mumii, która atakuje w lesie młodą kobietę. nie wiedzą, że kiedy oni dobrze się bawią w kino, na świecie rozpoczyna się inwazja żywych trupów. Zmarli powstają i atakują żywych. W czasach internetu w sieci pojawiają się kolejne filmy o Zombiakach. Nasi bohaterowie też postanawiają zarejestrować swoje przeżycia. Ruszają w podróż w poszukiwaniu swoich bliskich, wszystko kręcąc...

Muszę przyznać, że nie zawiodłem się na mistrzu grozy i wydaje się być on w dobrej formie. To co prawda film sprzed niemal czterech lat, ale bardzo ciekawy jestem jego najświeższych produkcji: Diamond Dead, Deep Red, Survival of the Dead czy Solitary Isle.

Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga