środa, 30 marca 2011

Lustra 2. Sam nie wiem dobry czy zły film?

Nadzieje były ogromne. Bardzo podobała mi się bowiem pierwsza część Luster. Przez połowę Luster 2 (Mirrors 2 USA 2010) myślałem, że to strasznie słaby film. Jednak druga połowa spodobała mi się i teraz sam nie wiem...

Przez pierwszą część filmu męczyły mnie sceny zabójstw. Jakoś się ostatnio odzwyczaiłem od krwistych horrorów i to może dlatego. Sceny lustrzanych zabójców kazały odwrócić wzrok i zajrzeć co ciekawego w internecie. Ale później już, jest coraz ciekawiej, a twórcom udało się stworzyć fajny, mroczny klimat. Nasz główny bohater Max - ochroniarz w nowo otwieranym sklepie handlowym (w tej roli Nick Stahl znany m.in. z filmów Terminator 3, Sin City) - syn jego właściciela - zauważa w lustrze odbicie nieżyjącej kobiety.
Jest to - jak się później dowiaduje - zaginiona dwa miesiące wcześniej Eleanor (w tej roli Stephanie Honore znana z filmów: Plaga, Pogromca wampirów, Dom z kości, Oszukać przeznaczenie 4). Max widzi zmarłych bo rok wcześniej w wypadku zginęła jego dziewczyna, a on sam cudem uniknął śmierci. Teraz musi sprawdzić dlaczego niektórzy pracownicy domu handlowego giną w tajemniczych okolicznościach, pomaga mu w tym siostra zaginionej dziewczyny - Elisabeth, którą gra Emmanuelle Vaugier znana z filmów: Wojna umysłów, Rozpruwacz: List z piekieł, Władca życzeń 3, Strażnik otchłani, Piła 2, Piła 4, Dom śmierci 2).
W filmie możemy też zobaczyć Williama Katta (Carrie, Dom, Cyborg 3, Pirania, Inwazja grzechotników, Aliens vs. Hunter, Zjadacz kości) i Lance E. Nicholsa (Podpalaczka 2, Night of the Demons, Ręka Boga).
Film wyreżyserował Victor Garcia twórca Smoke, Slaughter, Powrotu do domu na przeklętym wzgórzu i Hellraisera: Revelations, a scenariusz napisał Matt Venne (Głosy2).

Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga