środa, 13 sierpnia 2008

Mroczny Las śmierci

Kolejny dobry film jednego z braci Pang. Danny Pang miał naprawdę dobry pomysł na film i udało mu się go wcielić w życie.

Tytuł Las śmierci nie zachęcał. Ot pewnie jakieś zło miesza w lesie i zabija. W 9 na 10 przypadków pewnie by tak było. Tu jednak gwarancję dobrego kina dawało nazwisko Pang – współautora m.in. Oka, Posłańców czy Od-rodzenia. Film opowiada o naukowcu, który bada reakcje roślin, przede wszystkim drzew i policjantce, która próbuje wyjaśniać tajemnicze zgony w tytułowym lesie. Odnajdywane są np. ciała osób, które zaginęły 40 lat wcześniej. Policjantka musi udowodnić, że zatrzymany za gwałt i zabójstwo mężczyzna jest rzeczywiście winny zbrodni. Nie udaje się to tradycyjnymi sposobami i prosi o pomoc naukowca. Ten zaś, jako wykrywacza kłamstw używa drzew i roślin na miejscu zbrodni. Naprawdę rewelacyjna scena. Reszty nie będę Wam zdradzał, bo naprawdę warto ten film obejrzeć.

Policjantkę gra w tym filmie jedna z najbardziej znanych obecnie aktorek, która zaczynała w połowie lat 90. w branży filmów mocno erotycznych. Qi Shu jest zdobywczynią azjatyckiego Oscara – nagrody Golden Horse.

3/5 Kostuch
 
Forrest of Death/Sum yuen Hongkong 2007 
113 min.
reżyseria: Danny Pang
scenariusz: Danny Pang, Cub Chin
obsada: Qi Shu
, Ekin Cheng, Rain Li, Siu-Ming Lau, Suet Lam

Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga