środa, 28 września 2011

Kiepska Kryjówka diabła

Dean Koontz to jeden z tych świetnych pisarz, na podstawie którego książek powstają bardzo kiepskie filmy.Tak jest m.in. w przypadku Kryjówki diabła (USA Hideaway 1995). 

Pamiętam jak się zaczytywałem na początku książkami Deana Koontza, Amber wydawał nowy tytuł praktycznie co miesiąc. Dzięki temu wydawnictwu mieliśmy okazję na przełomie lat 80/90 poznać wielu świetnych pisarzy i wiele dobrych książek. Koontz z czasem przestał tak zachwycać, ale niemal zawsze nie schodził poniżej swojego poziomu.
Tego niestety nie można powiedzieć o filmach na podstawie jego książek, wielkim rozczarowaniem był m.in. Odwieczny wróg. Nie wiem czemu mi się wydawało, że akurat ta ekranizacja może być dobra.

Nasz bohater Hatch Harrison (grany przez świetnego aktora Jeffa Goldbluma - Bractwo strażników ciemności, Inwazja łowców ciał, Transylvania 6-5000, Mucha, Park Jurajski 1,2, Dzień Niepodległości) ginie w wypadku samochodowym, ale zostaje ożywiony przez lekarzy. Nie wie, że jeden z doktorów kilka lat wcześniej ożywił swojego syna, który zabił siostrę i matkę. Młody mężczyzna zamienił się w seryjnego mordercę, który ma kontakt paranormalny z Hatchem - widzi jego oczami! Hatch postanawia walczyć z demonem, który zagraża jego rodzinie. Nudno, smutno, aż przykro patrzeć na starania twórców filmu by uaktrakcyjnić ten obraz.

Reżyser Brett Leonard odpowiada za filmy: Trupi loch, świetny Kosiarz umysłów, Shock the system, Zabójcza perfekcja, T-Rex: powrót do okresu kredowego, Man Thing i Niesmiertelny - źródło. Scenariusz napisali świetny Andrew Kevin Walker (Elektryczna ruletka, Siedem, Jeździec bez głowy, 8 mm, Wilkołak) i Neal Jimenz.

W filmie oprócz Goldbluma grają:
Jeremy Sisto: Droga bez powrotu, Hotel umarlaków, Pragnienie, Populacja: 436
Christine Lahti: Potwór Hendersona, 
Alicia Silverstone: Batman i Robin, 
Alfred Molina: Zaklęta w sokoła, Gatunek, Spider Man 2, Książe Persji - piaski czasu,
Rae Dawn Chong: Opowieści z ciemnej strony, Uciekinier w czasie, Zagrożenie z kosmosu, 
Kenneth Welsh: Fantastyczna Czwórka: narodziny srebrnego surfera, Mgła, Egzorcyzmy Emily Rose, Pojutrze, Sprawa wampira z Białej Kaplicy, Witchblade: piętno mocy,
Tom McBeath: Kwarantanna, Strażnik czasu, Gniazdo, Superwulkan - scenariusz katastrofy, Obcy kontra Predator 2, Tajemnica śmierci, Strażnicy, Alien Trespass

Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga