piątek, 6 lipca 2012

Nowa córka Kevina Costnera

Kevin Costner niezbyt kojarzy się z horrorem, trzeba jednak przyznać, że Córka (The New Daughter USA 2009) to całkiem niezły film. Szkoda tylko, że zorientowałem się, że już go widziałem dopiero pod koniec...

John James (Kevin Costner - Testament, Ruchome cienie, Wodny świat, Wysłannik przyszłości) po rozwodzie z żoną przyjeżdża z dwóją dzieci - synem Samem (Gattlin Griffith - Under The Bed, Green Lantern) i córką Luisą (Ivana Baquero - Rottweiler, Romasanta, Delikatna, Świąteczna opowieść, Labirynt Fauna) na prowincje, gdzie kupuje dom. Córka nie jest zadowolona z wyjazdu.
Od początku możemy wyczuć, że czeka ją coś złego. Szybko też dowiemy się, co będzie źródłem kłopotów - kopiec znajdujący się w pobliżu domu. Okazuje się, że w kopcu...

A co znajduje się w kopcu to sami się dowiecie jak zechcecie obejrzeć 8-) Film ma swój klimat, można się ze dwa razy wystraszyć, jest jednak mocno schematyczny. Od samego początku wiemy, co się stanie, co będzie źródłem kłopotów, kogo one spotkają i jakie będzie najprawdopodobniej zakończenie. Ale jeżeli Wam to nie przeszkadza to warto obejrzeć. I nawet ten Bodyguard Costner nie przeszkadza.

Film wyreżyserował Luis Berdejo (ya no puede caminar., Świąteczna opowieść, [rec], [rec3]), a scenariusz napisał John Travis (Haunting of Molly Heartley).
W filmie grają te z m.in.:
Samantha Mathis (Marzenia i koszmary, Lost, Po tamtej stronie, Niesamowite opowieści, Super Mario Bros., American Psycho, Mgły Avalonu, Punisher, Miasteczko Salem)
Sandra Ellis Lafferty (Szwy, Nowy koszmar Wesa Cravena, Armia Boga, Strażnik dusz, Kwarantanna 2, Igrzyska śmierci)
Martin Thompson (Kostnica)
Erik Palladino (Niesamowita częstotliwość, Hotel umarlaków, Pragnienie, Powrót do domu na przeklętym wzgórzu)
Noah Taylor (Lara Croft: Tomb Rider, Diabelski młyn)

1 komentarz:

Zapleczeekstraklasy pisze...

Witam. Jesteś może zainteresowany wymianą linkami ? Zapraszam do kontaktu na www.ogladajto.blogspot.com

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga