sobota, 21 lipca 2012

Demony i egzorcyści

Demony (The Devil Inside - USA 2012) to niewątpliwie jeden z najlepszych horrorów roku. Co prawda temat opętań i egzorcyzmów ostatnio jest znowu modny, ale ten film zdecydowanie się wyróżnia na ich tle. 

Twórcy filmu (reżyser i scenarzysta William Brent Bell- Stay Alive) stawia tezę, że Watykan nie uznaje wszystkich opętań i część z nich ukrywa, chociażby w zamkniętych ośrodkach psychiatrycznych. Tak jest właśnie z matką naszej głównej bohaterki - Isabell Rosssi (Fernanda Andrade  - Upadłe Anioły, Mentalista, Fallen). Wiele lat temu podczas odprawianych nad nią egzorcyzmów Maria zabiła dwóch księży i siostrę zakonną. Kobieta (Suzan Crowley) trafia do zamkniętego zakładu w Rzymie. Isabella przyjeżdża do Rzymu żeby zobaczyć co dzieje się z jej matką. Interesuje się też egzorcyzmami więc pierwsze swoje kroki kieruje na kościelny kurs egzorcyzmów.
Tam poznaje dwóch księży, którzy zajmują się przypadkami nieuznawanymi przez Kościół. Ojciec Ben (Simon Quarterman - The Sleeper, Król Skorpion 2, January) i ojciec David (Evan Helmuth - Silent Story, Hotel Umarlaków, Removal) postanawiają pomóc kobiecie. Do egzorcyzmów dochodzi na terenie ośrodka zamkniętego. Nie kończy się on tak jak wszyscy by chcieli...1 komentarz:

Horror Princess pisze...

Z Twojego opisu wygląda ciekawie, trailer dobry, miałam ciarki :)

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga