wtorek, 3 lipca 2018

Czy grozi nam Anihilacja Ziemi?!

Naprawdę niezły film z proekologicznym przesłaniem. Na ziemi pojawia się tajemnicze Iskrzenie. Obejmuje coraz większy teren. Wysłani naukowcy i żołnierze nie wracają. Czy Ziemi grozi zagłada!?

Trzeba przyznać, że Netflix przygotował kolejny niezły film (Annihilation USA, Wielka Brytania 2018). Po kilku nieudanych wyprawach na tereny ogarnięte Iskrzeniem, gdzie nie działają ziemskie prawa natury, wyrusza kolejna wyprawa. Tym razem złożona z samych kobiet. W składzie ekipy jest była żołnierka, teraz biolożka Lena (Natalie Portman - V jak Vendetta, cykl Gwiezdne wojny, Planetarium, Thor: mroczny świat, Thor, Marsjanie atakują), której mąż, jako jedyny wrócił z wojskowej wyprawy na ogarnięte Iskrzeniem tereny.
Nie wiadomo jak mu się to udało oraz co stało się z jego kolegami. Kobiety szybko orientują się, że grozi im śmiertelne niebezpieczeństwo ze strony zmutowanych zwierząt, ale nie tylko. Muszą dotrzeć do latarni, gdzie po raz pierwszy pojawiło się tajemnicze zjawisko, aby poznać jego źródło.

Trzeba przyznać, że niezłe, choć skromne, ale robiące wrażenie efekty, ekologiczne klimaty i zaskakujący klimat oraz filozoficzne dyskusje robią wrażenie. Zaczynamy zadawać sobie pytania czy przyroda zaczęła się sama bronić przed cywilizacją czy to może jednak nieudane eksperymenty lub np. obcy. Warto zobaczyć!

Film wyreżyserował i scenariusz napisał Alex Garland (Ex machina, Dredd, Nie opuszczaj mnie, 28 dni później).Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga