sobota, 7 października 2017

Świetna Mgła. Zabija złych ludzi?

Kolejny świetny serial w ofercie Netflix. Pamiętacie film Mgła Franka Darabonta z 2007 (tu znajdziecie jego recenzję)? Mgła (The Mist USA 2017) jest jakby uzupełnieniem tego filmu. Świetnym uzupełnieniem.

Ten film ma naprawdę świetny, mroczny klimat. Czujemy beznadzieję, od samego początku do samego końca. Pewnego dnia małe miasteczko w USA zostaje spowite przez mgłę. Szybko okazuje się, że żyją w niej jakieś paskudne stwory zabijające ludzi. Mieszkańcy znajdują różne schronienia - kościół, supermarket, a także swoje prywatne domy. Naszymi głównymi bohaterami jest rodzina Copelandów. Przeżywają swoje problemy, Prześliczna Eve Copeland (w tej roli Alyssa Sutherland - Wikingowie, Nie patrz w górę) zostaje zwolniona z pracy.
Ponieważ w przeszłości była molestowana seksualnie to strzeże jak oczka w głowie swojej córki - Alex (Gus Birney). Pewnego dnia jednak, jej mąż - Kevin (Morgan Spector - Ostatni władca wiatru, Christine) wypuszcza córkę w tajemnicy przed żoną na imprezę po zwycięskim meczu lokalnych futbolistów. Niestety Alex zostaje zgwałcona. Podejrzenia padają na kapitana drużyny, syna lokalnego szeryfa.

I w dniu kiedy zaczyna się śledztwo ws. gwałtu, w miasteczko zdarza się wiele innych zadziwiających zdarzeń, pojawia się tajemniczy żołnierz Jonah Dixon (Okezie Morro - World War Z,  Podróże Guliwera 3D) nagle nadciąga tajemnicza mgła.

Swoją teorię na ten temat ma starsze małżeństwo. Twierdzą, że to zemsta przyrody, która broni się przed złymi ludźmi. Że w ten sposób ziemia oczyszcza się z niepotrzebnych, a wręcz szkodliwych istnień.

Twórcy filmu pokazują jak zmieniają się ludzie stojący przed nieznanym zagrożeniem, kiedy nie widać znikąd pomocy, kończy się żywność. Wtedy zaczyna się szukać wrogów...


Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga