sobota, 15 czerwca 2013

Kronika Opętania przez Dybuka z Polski

Do filmów o opętaniach można pochodzić na dwa sposoby. Dla jednych to tylko filmy i wymysły scenarzystów, są jednak tacy co wierzą w opętania i egzorcyzmy. I tych ostatnich filmy takie mogą przerażać.

Ja należę do tych co wierzą w opętania. Zresztą jest oficjalnie uznawane przez Kościół Katolicki, który przecież ma swoich egzorcystów. Tak, że nie traktuję tego tylko jako fikcję filmową. Tym razem mamy do czynienie z opętaniem przez Dykubka - demona ze świata religii żydowskiej. Ale zacznijmy od początku...

Pierwsze sceny Kroniki Opętania (The Possession; USA, Kanada 2010) to duży dom i starsza kobieta. Atakuje ją demon ze starej, drewnianej skrzyni. Tutaj mamy do czynienia z szybką akcją, później już twórcy filmu stawiają na klimat. A przecież klimat w horrorach jest najważniejszy (no chyba, że oglądamy filmy typu Resident Evil czy Oszukać przeznaczenie)!
W drugim etapie filmu do akcji wkracza rozbita rodzina, matka (Kera Sedgwick - Gamer) mieszka z dwoma córkami (Natasha Calis - Donovan's Echo; Madison Devenport - Opiekunka, Somnambulizm), ojciec (bardzo dobra rola Jeffrey'a Dean'a Morgana - Hotel umarlaków, Rezydent, Strażnicy) osobno. Podczas jednej z wizyt dziewczynek u ojca jedna z nich kupuje na wyprzedaży pochodzącą z Polski skrzynię z Dybukiem. Trudno się nie domyślić jakie będą tego konsekwencje... Na pomoc rusza żydowski egzorcysta Tzadok (Matisyahu).


Reżyserem filmu jest Ole Bornedal (Nocna straż, Nocny strażnik, Vikaren), a  scenarzystami: Juliet Snowden (Boogeyman, Zapowiedź, Poltergeist, Ptaki) i Stiles White (Boogeyman, Zapowiedź, Dead of Nowhere, Poltergeist, Ptaki).

1 komentarz:

blogger pisze...

Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi, doktorowi Agbazarze, wspaniałemu rzucającemu zaklęcia, który przywrócił mi radość, pomagając mi odzyskać ukochaną, która zerwała ze mną cztery miesiące temu, ale teraz jest ze mną dzięki pomocy doktora Agbazary, wspaniałego koło zaklęć miłosnych. Dziękujemy mu za wszystko, możesz zwrócić się do niego o pomoc, jeśli jej potrzebujesz w trudnych chwilach poprzez: ( agbazara@gmail.com )

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga