„Od kina klasy B do filmu kultowego: Horror” zapowiadał się, jako ciekawy dokument o horrorach. Niestety jest nudny i po łebkach opowiada o historii kina grozy. No, ale czego można się spodziewać po niespełna 30 minutowym filmie.
Dokument ten możecie szukać w „Ale kino”. Jego twórca – francuski dokumentalista Laurent Preyale jest także reżyserem innych tego typu filmów poświęconych historii kina w pigułce. Dokument rozpoczyna się od XVII wieku i książek grozy, potem zgrabnie przechodzi przez XIX wiek i dochodzi do lat 20. XX wieku. Kończy się w latach 80. ubiegłego wieku. Można zobaczyć fragmenty filmów: Wehikuł czasu, Frankenstein, Psycho, Noc żywych trupów i Świt żywych trupów, Gabinet dr Caligari, Nosferatu, Draculi, Dziwolągów, Lśnienia czy Młodego Frankensteina. Co ciekawe autorzy filmu porównują filmy z żywymi trupami do sytuacji bezrobotnych w USA. Możemy też zobaczyć krótką historię Bela Lugosi. Dowiadujemy się, że słynny aktor po zagraniu w Draculi często śnił o zmarłych, po kolejnej roli wampira zaczął chodzić w pelerynie, pokazywał się tylko w nocy, a umarł podczas kręcenia filmu „Plan 9 z kosmosu” Eda Wooda (uchodzącego za jeden z najgorszych filmów w historii). Pogrzeb Bela Lugosi sfinansował Frank Sinatra, a jeden z uroczystości zażartował, że dobrze by było przebić serce zwłok (ubranych w słynną pelerynkę) drewnianym kołkiem.
1/5 Kostuch
From 'B" Movies to Cult Films: Horror Film USA 2005
26 min.
reżyseria: Laurent Preyale
Recenzje horrorów, filmów SF, katastroficznych, ale też innych, które oglądam. Chwalę i ostro krytykuję. Bez żadnych skrupułów!
poniedziałek, 30 czerwca 2008
sobota, 28 czerwca 2008
Nudny Rytuał
Rytuał to prawdziwe wyzwanie. Nawet dla fanatycznych miłośników horroru.
Rytuał to remake klasycznego filmu z 1943 roku. Oryginału nie widziałem, ale nowa wersja jest słabiutka, choć z bardzo dobrą obsadą. Jennifer Grey gra tu doktor Alice, która na Jamajce zostaje wynajęta do opieki nad bratem bogatego farmera. W tle są rytuały wudu, a sam chory twierdzi, że ktoś mu ukradł duszę. Mówi się, że ma to właśnie związek z Zombie czyli żywymi trupami.
Etykiety:
2002,
Avi Nesher,
Craig Sheffer,
Daniel Lapaine,
Dorothy Cunningham,
Erick Avari,
Gabriel Casseus,
horror,
Jennifer Grey,
Kristen Wilson,
Ritual,
Rob Cohen,
Ron Taylor,
Rytuał,
Shawn Michael Howard,
Tim Curry
Zombie Walk coraz bliżej
Za Horror Online pozwolę sobie podać informacje o drugim spacerze Zombie w Warszawie. Rozpocznie się on dziś o godzinie 18.00.
Mroczna Klatka B
Czy Klatka B (Polska 2008) to mroczny serial czy może jeden z wielu żartów internautów w sieci. Niewątpliwie jednak to jedno z ciekawszych miejsc w sieci, do którego ostatnio trafiłem.
poniedziałek, 23 czerwca 2008
Duchy żołnierzy ze strefy RPoint
RPoint to kolejny ciekawy azjatycki horror. Tym razem jego akcja dzieje się podczas wojny w Wietnamie w 1972 roku.
Grupa żołnierzy otrzymuje zadanie – mają odnaleźć zaginiony w dżungli oddział. Co prawda według informacji ze strefy RPoint wynika, że zaginieni wojskowi nie żyją, ale co jakiś czas przez radiostację wzywają oni pomocy.
Etykiety:
2004,
Arpointeu,
Byeong-Cheol Kim,
Byung-Ho Son,
horror,
Jin-ho Song,
Kyeong-Ho Jeon,
Nae-Sang Ahn,
RPoint,
Seon-Gyun Lee,
Su-Cang Kong,
Tae-Kyung Oh,
Won-Sang Park,
Woo-Seong Kam,
Yeong-Dong Mun,
Yeong-woo Pil
środa, 18 czerwca 2008
Kobieta Jeleń łamie męskie... penisy
Kobieta Jeleń to kolejny film z cyklu „Mistrzów Horroru”. Opowieść wyreżyserował John Landis znany z „Amerykańskiego wilkołaka w Londynie”.
Film ten miałem okazję oglądać z Pat już w tamtym roku na Festiwalu Horrorów. Trzeba powiedzieć, że Brazylijka Cinthia Moura robi wrażenie 8-) Ale tak na poważnie. Trudno doszukać się jakiegoś sensu w tym filmie. Niema Indianka podrywa facetów w barach i później ich morduje. Cechą charakterystyczną są złamane penisy.
Etykiety:
2005,
Anthony Griffith,
Brian Benben,
Cinthia Moura,
Deer Woman,
Don Thompson,
horror,
John Landis,
Kobieta Jeleń,
Masters of Horror,
Max Landis,
Mistrzowie Horroru,
Sonja Bennett,
Walter High
wtorek, 17 czerwca 2008
Dzieci przeklętych
Dzieci przeklętych to klasyka gatunku. Na jego podstawie powstało szereg innych horrorów, z dziećmi dysponującymi nadprzyrodzonymi zdolnościami.
Dzisiaj ten film raczej nikogo by nie przestraszył. Coś jednak w nim jest, że ogląda się z zapartym tchem do końca. Zimny, mroczny klimat wciąga. „...przerażająco straszny...” - pisał Film Daily.
Cieszy, że dystrybutorzy wydają nie tylko nowości, ale pamiętają też o tego typu starociach.
Cieszy, że dystrybutorzy wydają nie tylko nowości, ale pamiętają też o tego typu starociach.
Etykiety:
1964,
Alan Badel,
Alfred Burke,
Anton M. Leader,
Barbara Ferris,
Children of damned,
Clive Powell,
Dzieci przeklętych,
Frank Summerscales,
Gerald Delsol,
horror,
Ian Hendry,
John Briley,
Mahdu Mathen,
Sheila Allen
niedziela, 15 czerwca 2008
Zabójcze rośliny w Ruinach
Czerwiec jest dla mnie wyjątkowo zajętym miesiącem, poza pracą i sesją na studiach - EURO 2008, oraz nowy blog poświęcony korupcji w futbolu. To jednak nie przeszkodziło mi by wybrać się do kina na Ruiny. Film podobnie jak książka robi duże wrażenie. Choć książka jest niewątpliwie lepsza.
O książce Scotta Smitha pisałem z entuzjazmem kilka miesięcy temu. Na film czekałem więc z niecierpliwością. I nie rozczarował, choć to częste odczucie po obejrzeniu filmowej adaptacji horroru.
Film opowiada o czwórce Amerykanów, którzy wyjechali na wakacje do Meksyku. Tam napotkany Niemiec proponuje im wyprawę na teren tajemniczych wykopalisk budowli Majów. Miał się tam, bowiem wybrać brat Europejczyka z poznaną tam panią archeolog.
Film opowiada o czwórce Amerykanów, którzy wyjechali na wakacje do Meksyku. Tam napotkany Niemiec proponuje im wyprawę na teren tajemniczych wykopalisk budowli Majów. Miał się tam, bowiem wybrać brat Europejczyka z poznaną tam panią archeolog.
Etykiety:
2008,
Balder Moreno,
Bar Paly,
Carter Smith,
Dimitri Baveas,
horror,
Jena Malone,
Jesse Ramirez,
Joe Anderson,
Jonathan Tucker,
Laura Ramsey,
Ruiny,
Scott Smith,
Sergio Calderón,
Shawn Ashmore,
The Ruins
sobota, 7 czerwca 2008
Inwazja Goblinów!
Dean Koontz to od kilkunastu lat jeden z ulubionych moich pisarzy. Pamiętam, że pierwsze książki połykałem w jeden dzień. Ta zabrała mi ponad miesiąc....
"Inwazja” (Twilight eyes) jak można się domyślać jest o obcych, którzy nie są przyjaźnie nastawieni do ludzi. Żyją jednak na ziemi od tysięcy lat, a już raz zniszczyły ludzkość. Żyją przybierając postać ludzka. Są jednak ludzie – w tym nasz główny bohater 17-letni Slim, którzy potrafią je rozpoznać. Slim widzi je ukryte pod skórą ludzka i nazywa goblinami. I zabija!
piątek, 6 czerwca 2008
Martyrs jesienią w polskich kinach!
Martyrs - okrzyknięty na targach MFF w Cannes najlepszym horrorem, a zarazem jednym z najbardziej brutalnych filmów ostatnich lat trafi jesienią na ekrany polskich kin. Dystrybutorem filmu Pascala Laugiera (znany w Polsce z filmu "Szepty w mroku") jest SPI International Polska.
Jak pisze dystrybutor - akcja "Martyrs" rozpoczyna się pewnej nocy w latach 70. Lucie, dziewczynka, która zaginęła rok wcześniej, zostaje znaleziona na ulicy. Skatowane dziecko trafia do szpitala. Dręczą je koszmary o torturującym ją i gwałcącym mężczyźnie. W szpitalu poznaje Annę, która przemocy doświadczyła ze strony swoich najbliższych. Piętnaście lat później Lucie wymierzy broń w głowę ojca pewnej rodziny.
Subskrybuj:
Posty (Atom)
Popularne posty
Szukaj na tym blogu
Archiwum bloga
-
►
2024
(115)
- ► października (12)
-
►
2023
(180)
- ► października (19)
-
►
2022
(148)
- ► października (12)
-
►
2021
(206)
- ► października (14)
-
►
2020
(228)
- ► października (12)
-
►
2019
(169)
- ► października (17)
-
►
2018
(145)
- ► października (14)
-
►
2017
(55)
- ► października (3)
-
►
2016
(88)
- ► października (10)
-
►
2015
(18)
- ► października (5)
-
►
2014
(16)
- ► października (1)
-
►
2013
(53)
- ► października (6)
-
►
2012
(54)
- ► października (3)
-
►
2011
(70)
- ► października (5)
-
►
2010
(37)
- ► października (2)
-
►
2009
(130)
- ► października (17)