wtorek, 17 grudnia 2013

Świetna Kolonia!

Jak ma się rzadko okazję na oglądanie horrorów to taki film jak Kolonia (The Colony - Kanada 2013) bardzo cieszą. Naprawdę bardzo dobry film z przesłaniem - będziecie igrać z naturą to ona wam się odwdzięczy.

Film scenarzysty i reżysera Jeffa Renfroe (Civic Duty, One Point O, Pustynne węże) to opowieść o ziemi, na które zapanowała zima, a ludzie desperacko szukają nadziei i odrobiny słońca. Nieliczni ocaleli chowają się pod ziemią i tam próbują przeżyć. Z biegiem czasu jednak coraz mniej w nich człowieczeństwa, a coraz więcej desperackiej walki o przetrwanie. Ludzie chorzy są wyrzucani poza bezpieczne miejsca lub wręcz zabijani.
Tak jest m.in. w Koloni 7, którą dowodzi Briggs (Laurence Fishburne - Epidemia strachu, Koszmar z ulicy Wiązów 3, Cherry model 2000, Ukryty wymiar, Matrix 1-3, Atak na posterunek, Predators, Człowiek ze stali). Pewnego dnia dostają prośbę o pomoc z sąsiedniej kolonii. Rusza trzyosobowa ekipa ratunkowa.
Oprócz Briggsa jest w niej także Sam (Kevin Zegers - W paszczy szaleństwa, Okaz, Cień bestii, Komodo, Strach przed ciemnością, Droga bez powrotu, Klątwa Halloween, Świt żywych trupów, Wampir). Obaj starają się by nie zmieniły się zasady, którymi kierowali się od lat w swoim życiu. Jednak ta wyprawa przyniesie nieodwracalne zmiany. Dowiedzą się, że niektórzy z tych co przeżyli zrobi wszystko by dalej żyć. Nawet będą zjadać... ludzkie mięso!

Naprawdę film robi niesamowite wrażenie. Świetny klimat, niesamowita sceneria i przerażające sceny biegnących kanibali. Brzmi to wszystko banalnie, jak to przy horrorach, ale to naprawdę mocny film! Zobaczcie nasz profil na Facebooku

Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga