piątek, 2 sierpnia 2013

Dzieci wychodzą z kukurydzy!

Cykl Dzieci kukurydzy (Children of The Corn) pamiętam z lat 90. O ile mnie pamięć nie myli pierwszy film z 1984 (powstały na podstawie opowiadania Stephena Kinga) był bardzo dobry, później z filmu na film było coraz gorzej...

Nic więc dziwnego, że sceptycznie podchodziłem do wersji z 2009 i wiele czasu mi zajęło zanim się zdecydowałem ją obejrzeć. Przy czym kompletnie nie pamiętam oryginału i trudno mi porównywać obie wersje. Bohaterami filmu Donalda P. Borchersa (znanego bardziej jako producent, a nie scenarzysta i reżyser) jest małżeństwo - były żołnierz z Wietnamu Burt (David Anders - The Source, Pozostawiona w ciemności, ELI, Powrót trupa, Błękitna głębia 2, Archetype) i Vicky (Kendyse McClure - Carrie, Battlestar Galactica: Razor, Powrót zła).
Zjeżdżają z autostrady i ruszają pustą stanową drogą. W pewnym momencie, w czasie kłótni, z kukurydzy wybiega dziecko prosto po koła samochodu. Okazuje się, że miało podcięte gardło. Małżonkowie zabierają ciało do bagażnika i ruszają do najbliższego miasteczka - Gatlin. Okazuje się, że nie ma tam żadnych dorosłych - same dzieci... Przewodzi im demoniczny Issak (Preston Bailey - Śmierć się śmieje, Opętani)Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga