wtorek, 6 czerwca 2017

Rekinado uderza po raz czwarty (i nie ostatni!)

Rekinado 4: niech szczęki będą z Tobą (Sharknado 4: The 4th Awakens USA 2016) to już parodia parodii. Wszyscy śmieją się ze wszystkich i ze wszystkiego. Nie są oszczędzane żadne kultowe filmy. I aż chciałoby się napisać - i my też się świetnie bawimy i śmiejemy do rozpuku. Ale czy na pewno? 

Oczywiście jak to w życiu - jednych będzie ten film śmieszył i będą się na nim dobrze bawić. Inni z zażenowaniem wyłączą telewizor po 137 sekundach. Ci pierwsi jednak na pewno mają nadzieję, że twórcy filmu nie robią tego wszystkiego na serio. Że to mrugnięcie okiem do wszystkich widzów.


Film znów wyreżyserował  Anthony C. Ferrante (Nieuleczalny strach, Dom z kościRekinado, Rekinado 2, Rekinado 3, Sharknado 5, Hansel and Gretel), a scenariusz także znów napisał Thunder Levin ((Rekinado 3, Rekinado, Rekinado 2, Atlantic Rim, Ziemska Apokalipsa, Mutant Vampire Zombie form the 'Hood!, 2176, Ostatnia misja USS Iowa).

Razem stworzyli mistrzowski tandem, który ściga się z innymi twórcami tego typu filmów w konkurencji na największy kicz, najgorsze efekty specjalne i jak największą liczbę nielogiczności.
Nie opuszczają ich ich ulubieni w tej serii aktorzy. Czyli znowu mamy pogromcę rekinów Fina Sheparda (Ian Ziering - Rekinado, Rekinado 2, Rekinado 3, Lawalantula, Aztecki tyranozaur, Pranie mózgów, Rekinado 5) i jego byłą żonę April (Tara Reid - znana przede wszystkim z American Pie, ale także Rekinado, Rekinado 2, Rekinado 3, Sharknado 5, Żmije, Incubus, Alone in the Dark: Wyspa cieni, Kruk 4, Powrót do miasteczka Salem - ale przede wszystkim z tego, że wygląda jak lalka Barbie). Jest też kultowy aktor David Hasselhoff - Anakonda 3, Nieustraszony 2000, Rekinado 3, NightMan, Czarna magia, Płomienie i deszcz, Knight Rider, Starcrash, Strażnicy Galaktyki vol. 2).

Tym razem akcja toczy się pięć lat po zdarzeniach z części trzeciej. Fin pracuje na farmie, a bezpieczeństwa na świecie pilnuje (i walczy z rekinadami) firma Astro X, której szefem jest Aston Reynolds (Tommy Davidson). Jednak bezpieczeństwa pilnuje do czasu - pojawiają się rekinada, które są silniejsze od urządzeń Astro X. A pojawiają się kolejne rekinada - z piaskiem, z ropą, jądrowa... dzieje się, naprawdę się dzieje! Jeszcze więcej niż w poprzednich częściach tego cyklu.To był zwiastun Rekinado 4,  ja czekam na Rekinado 5...

Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga