poniedziałek, 5 lutego 2018

Czarne lustro sezon 2: kolejne koszmarne opowieści, które zostaną Wam w pamięci!

Pierwszy sezon Czarnego Lustra zrobił niesamowite wrażenie, a kolejny sezon - drugi (nadrabiam zaległości!) nie daje odetchnąć! Kolejne cztery mega mocne odcinki (Black Mirror USA 2013), chociaż nie aż tak jak pierwszy odcinek pierwszego sezonu (tym co nie pamiętają przypomnę, że chodzi o ten ze świnią, porwaniem księżniczki i szantażem wobec brytyjskiego premiera). 
Serial możecie zobaczyć na Netflixie. A naprawdę warto. Dawkuję sobie i dlatego przed obejrzeniem trzeciego i czwartego sezonu zobaczę na pewno coś innego.

Sezon drugi składa się z trzech odcinków, ale Netflix dodaje jako czwarty odcinek odcinek specjalny.

Znowu każdy odcinek robi wielkie wrażenie i zapada w pamięć!
Pierwszy odcinek "Zaraz wracam" opowiada o młodej kobiecie, której partner ginie w wypadku samochodowym. Ginie, ale dzięki nowoczesnym technologiom wraca najpierw w formie maili, potem rozmowy telefonicznej, a następnie... Ciary mam do teraz jak sobie przypomnę ten odcinek
Drugi odcinek "Waldo" to satyra polityczna. Animowany miś, kierowany przez komika, postanawia wystartować w wyborach. Gra ostro i pozwala sobie na stosowanie wszystkich chwytów. Odcinek, który każe nam się zastanowić czy politycy są nam naprawdę potrzebni!?
"Biały niedźwiedź" - trzeci odcinek - robi naprawdę niesamowite wrażenie i każe się zastanowić nad tym jak karać zbrodniarzy i czy rzeczywiście powinniśmy stosować kary, które są wcieleniem w życie zasady "oko za oko, ząb za ząb". Naprawdę napisałem, że mam ciary po pierwszym odcinku? To teraz tych ciar mam znacznie więcej!
I na koniec został nam odcinek "Białe święta". Nie wiem czy nie najmocniejszy z tych siedmiu, które do tej pory widziałem. Znowu wracamy do tematu zbrodni i formy kary za nią...

Oczywiście żadne opisy nie zrobią wrażenia i nie oddadzą tego co nam przygotowali twórcy Czarnego lustra. To co teraz nam się wydaje jeszcze niemożliwe (a może już gdzieś jest możliwe), już wkrótce - za kilka, kilkanaście lat - może być codziennością!

Scenariusz do tych wszystkich odcinków napisał Charlie Brooker.Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga